Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Genç Girişimcinin Büyük Başarısı

Genç Girişimcinin Büyük Başarısı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, Genç Girişimci Şemsettin Toprak’ı işletmesinde ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 11:29
Genç Girişimcinin Büyük Başarısı


ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Devteşti Mahallesinde kurduğu, günlük 2500 Kg tatlı çeşidi üretim kapasiteli imalathanede, 30 kişiye iş imkanı sağlayan ve 3 farklı ürün gamı ile imalattan halka satış yaparak farkındalık oluşturan Baklavacı Şemsettin Toprak’ı ziyaret ederek işletmesi hakkında bilgi aldı.
İşletmesi ile ilgili bilgi veren Şemsettin Toprak, 2007 yılından beri toptan tatlı üretimi yaptıklarını dile getirerek “Halkımıza kaliteli ürünleri daha ucuza satmak üzere imalattan halka satış sitemini başlattık” dedi. Kırklareli Lüleburgaz’da toptan tatlı üretim tesislerinin kendileri için rol model olduğunu da ifade eden Toprak, “Büyük fabrikaların toplu siparişleri için izledikleri yöntem, bizim ilimizde de bu tarz bir işletme kurabiliriz fikrimizi temellendirdi. İşler umduğumuzdan iyi olunca kapasitemizi ve şube sayımızı arttırdık.  Bizde tüm tüketici profiline uygun ürünler mevcut, 3 farklı ürün gamı ile tüm müşterilerimize kaliteden ödün vermeden hizmet sunuyoruz” dedi.
Başkan Ertekin ise kurduğu işletmeyle 30 kişiye iş imkanı sağlamasından ve kısıtlı imkanlarıyla kaliteli ürün imal etmesinden dolayı Şemsettin Toprak’ı tebrik ederek “Temennimiz sizin gibi genç girişimcilerimizin sayısının artmasıdır. İlimiz girişimcilerimiz sayesinde kalkınmışlık düzeyini daha da arttırabilir. Sizler de daha büyük firma olabilmek için çalışmalısınız. Otomasyon sistemi ile seri üretim yaparak ve hedefinizi yüksek tutarak kontrollü bir şekilde büyümenizi gerçekleştirmelisiniz. Büyük firmaların yaptığı gibi önce markalaşmalı ardından rekabette daha güçlü olmak için savaşan markanızı piyasaya sürmelisiniz. Ayrıca, eğer isterseniz size Organize Sanayi Bölgesi’nde yer verebiliriz, fabrikalaşarak seri üretimi daha kolay yapabilirsiniz” dedi.
İmalathane de de incelemelerde bulunan Başkan Ertekin, otomatik makinelerin ürünler üzerinde tat ve kalite yönüyle herhangi bir problem teşkil etmemesinin, seri üretim noktasında büyük bir kolaylık sağladığını da sözlerine ekledi.
Gerçekleşen ziyarette Dünya Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Mutlu Güneş de hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com