Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Genç Girişimciler Sertifikalarını Aldılar

Genç Girişimciler Sertifikalarını Aldılar

Hilvan Belediyesinin organizasyonunu finanse ettiği KOSGEB girişimcilik kursuna katılan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2015 Cumartesi 16:05
Genç Girişimciler Sertifikalarını Aldılar

İşsizliğin önüne geçmek ve istihdamı yaratmak amacıyla Hilvan Belediyesi ile KOSGEB işbirliği ortaklığıyla düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katılan toplam 120 kursiyere Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve KOSGEB Şanlıurfa Hizmet Merkez Müdürlüğü yetkilisi İdris Erkeksoy sertifikalarını verdi.

İş istihdamı yaratmak, kalifiye elemanların göçünü engellemek ve özellikle üretime dayalı iş imkanı sağlamak amacıyla verilen kurslarla bölgesel kalkınmanın hedeflendiğini ifade eden belediye başkanı Aslan Ali Bayık;

'Belediye olarak hükümetimiz tarafından sağlanan bu imkanı değerlendirdik. İnşallah yeni işyerlerinin açılmasıyla daha çok iş istihdamı sağlanır. İnsanlarımızın iş sahibi olma noktasında en çok biz seviniriz. Hayırlı ve uğurlu olsun' dedi.  

Ayrıca Hilvan Kaymakamlığı ve KOSGEB işbirliği ile aynı amaç doğrultusunda düzenlenen kursa katılan 60 kursiyere sertifikalarını veren Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay, 'Özel bir belge niteliği taşıyan bu sertifikalarla inşallah insanlarımız toplum ve iş hayatlarında başarılı olurlar.' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com