Advert
Advert
Advert

GENÇ GİRİŞİMCİLER HEDEF BÜYÜTTÜ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu’nun organizesiyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerini kapsayan genç girişimciler kurulu istişare toplantısı yapıldı.

GENÇ GİRİŞİMCİLER HEDEF BÜYÜTTÜ
GENÇ GİRİŞİMCİLER HEDEF BÜYÜTTÜ

Gerçekleştirilen toplantıda önemli kararlar alındı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Girişimciler arasındaki diyaloğu ve işbirliğini artırmak, şehrin bölgeninn ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sunmak olarak belirlenen hedef doğrultusunda gerçekleştirilen “GAP Girişimcileri Buluşuyor” etkinliği Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’ın da katılımıyla yapıldı. İstişare toplantısının sonunda bölgesel iletişimin arttırılması gerekliliği üzerinde duruldu.

Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinlikler, Pazar günü devam etti. Pazar günü il dışından gelen misafirlere ilimizin tarihi ve turistik mekânları gezdirilerek kentimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları sağlandı. Misafirler, TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Zeynel Abidin Şebel’in tesislerinde mangal keyfi yaparak günün yorgunluğunu attı.

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili bir değerlendirme yapan TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut “Etkinlik arzu ettiğimiz çerçevede ve yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bu etkinliğin oluşturulmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler genç girişimciler olarak ilimizin bölgemizin ve ülkemizin ekonomisine az da olsa katkı verebilmek üzere çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürüyoruz. Bu minvalde böyle bir etkinlik yaptık. Bu etkinliğimizin temel hedefi zaten iller arasındaki işbirliğini ve diyalogu arttırmaktı, bunu geçekleştirdiğimizi umuyorum. Bu vesileyle GAP girişimcilerini yalnız bırakmayan Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz'a, Şanlıurfa Valisi Sayın Celalettin Güvenç’e Milletvekili Sayın Mehmet Akyürek’e, Belediye Başkanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın E.Sabri Ertekin’e, Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet Kaya’ya, katılan tüm protokole, bölge illerden katılan çok değerli başkan ve yöneticilere, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi

Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’ın katımlıyla Cumartesi günü gerçekleştirilen GAP girişimciler istişare toplantısının sonunda; Bölgesel iletişimin arttırılması, Bölgesel sektörel buluşmalar toplantıları yapılması, 2013 yılı içerisinde GAP girişimciler ticaret heyeti kapsamında Bir yurt dışı fuar ve ticaret gezisi yapılması ve ilki Şanlıurfa’da gerçekleştirilen GAP Girişimciler Buluşması’nın ikincisinin önümüzdeki 3 ay içerisinde Mardin de yapılması kararları alındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu