Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Geleneksel Karakeçili şenlikleri yapıldı

Geleneksel Karakeçili şenlikleri yapıldı

Şanlıurfa Siverek’in Karakeçili Köyü’nde 14’cüsü gerçekleştirilen Karakeçili Kültür Şenliği etkinliklerine yapıldı.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2012 Pazar 12:04
Geleneksel Karakeçili şenlikleri yapıldı
Siverek Kaymakamlığı tarafından organize edilen şenliğin ikinci gün etkinlikleri için Karakeçili Köyü’ne gelen Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Milletvekilleri Kasım Gürpınar, Seyit Eyüpoğlu, Mahmut Kaçar ve Mehmet Akyürek’i, Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ile Belediye Başkanı Ali Murat Bucak karşıladı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, milletvekilleri ile birlikte şenliğe vatandaşların coşkusuna ortak olmak için geldiklerini söyleyerek, “Sevincinizi paylaşmak için buraya geldik. Ekmeğimizi, suyumuzu, paylaşmak için buraya geldik. Hepimiz aynı toprağın insanıyız, aynı bayrağın altında ebediyen yaşayacağız, inşallah bu kültür bu birlik 10 yıl içerisinde kan ve gözyaşının olmadığı, her yerin şenlendiği Büyük Türkiye'yi müjdeliyor, Allah bu topraklarda kin ve kederi uzaklaştırsın, insanca yaşamayı nasip etsin, bunun için buradayız” dedi

Şenliklerde kürsüye çıkan  Kasım Gülpınar, amaçlarının bölgeye hizmet olduğunu hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan herkese hizmet ettiklerini ve amaçlarının bölge insanının sosyal refahını yükseltmek olduğunu ifade etti.

Öte yandan, geleneksel Karakeçili Kültür Şenlikleri kapsamında Kadir İpek şenliğe gelen vatandaşlar için bir konser verdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com