Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Spor Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğinin Finali Yapıldı

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğinin Finali Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında İl Merkezindeki İlkokul ve Ortaokullar arası Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2014 Çarşamba 17:19
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğinin Finali Yapıldı

     Kapalı Spor Salonunda düzenlenen geleneksel çocuk şenliği finaline çok sayıda okullar katılırken düzenlenen yarışmalar sonucunda;
Mendil Kapmaca' oyununda Vakıflar 2002 İlkokulu birinci, Osman Ertörer İlkokulu ikinci, Yunus Emre İlkokulu üçüncü oldular.
    Yağ Satarım Bal Satarım oyununda Vakıflar 2002 İlkokulu birinci, Yunus Emre İlkokulu ikinci,  Osman Ertörer İlkokulu üçüncü oldular.
Yakan Topu oyununda Şair Nabi Ortaokulu birinci, Vatan Ortaokulu ikinci, Ziyaeddin Akbulut Ortaokulu üçüncü oldular.
Tombik (Çile Bülbül 9 Taş) oyununda Rasime Polat İlkokulu birinci, Fevzi Çakmak İlkokulu ikinci, Osman Ertörer İlkokulu üçüncü oldular.
Dereceye giren okullara çeşitli hediyeler verilirken şenliğe, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Gençlik Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hadi Bedir, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Ödül töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, geleneksel çocuk oyunlarının yaşatılması ve toplumda bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla bu organizasyonun gerçekleştirildiğini belirterek; "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarılmasını sağlayan kültürel bir etkinliktir. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlarımızın yaşatılmasının yanı sıra çocukların bireysellikten kurtulup sosyalleşmesini hedefleyen önemli bir faaliyettir. İl genelindeki öğrencilerimizin bu oyunlara severek katıldıklarını gördük. Müsabakalarda bu oyunların kendi özümüzden geldiğini hissettiren bir performans sergilediler. Ben Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Beşiktaş Şenol Güneş için kararını verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com