Advert
Advert
Advert

'Gelecek nesil helal gıda konusunda bilinçli olmalı'

3. Bölgesel Kalkınma Konferansı'na katılmak üzere Singapur'dan Bingöl'e gelen Dünya Helal Gıda Kuruluşu yöneticilerinden Mr. Mohammed Jınna, gelecek neslin helal gıda konusunda daha bilgili olmasını tercih ettiklerini belirterek Türkiye'nin Helal Gıda Endüstrisi'nde lider ülke konumuna gelmesini arzu ettiklerini söyledi.

'Gelecek nesil helal gıda konusunda bilinçli olmalı'
'Gelecek nesil helal gıda konusunda bilinçli olmalı'

Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde başlayan 3. Bölgesel Kalkınma Konferansına konuşmacı katılmak için Singapur’dan kente gelen Dünya Helal Gıda Kuruluşu yöneticilerinden Mohammed Jınna, İlke haber Ajansı’na (İLKHA) değerlendirmelerde bulundu. Jınna, “Gelecek neslin helal gıda konusunda daha bilgili olmasını tercih ediyoruz.” dedi.

Düzenlenen konferansı çok ciddi bir gelişim olarak gören Jınna, burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Bu tarz organizasyonların devam etmesi temennisinde bulunan Jınna, “Bu olay burada durmamalı. Devam etmesi gerekiyor. Daha çok yabancı konuklar getirip öğrencilerin ve Bingöl Üniversitesi’nin vizyonunu geliştirmek gerekir. Çok teknik ve güzel konuşma ve sunumlar yapılıyor. Ama benim tercih ettiğim daha fazla öğrenci katılımının olduğu bir konferans olması. Yani öğrencilerin de işin içerisinde yer almasıdır.” dedi.

“Helal Gıda Endüstrisiyle Müslümanlar dünyanın her yerinde daha rahat olacak”

Helal Gıda denetimlerinin yaygınlaştırılması hakkında da değerlendirmelerde bulunan Jınna, “Benim konum helal gıda üzerineydi. Bu konferansta da helal gıda üzerine bir sunum yaptım. Öğrencilerin, daha doğrusu gelecek neslin helal gıda konusunda daha bilgili olmasını tercih ediyoruz. Türkiye’nin de Helal Gıda Endüstrisi’nde lider ülke konumuna gelmesini çok arzu ederim. Helal Gıda Endüstrisi derken 3 trilyon dolara yakın bir endüstriden bahsediyoruz aslında. Peki, ne olacak? Yerel, lokal endüstri gelişecek, helal bankacılık sektörü gelişecek, sigorta ve vergi işlemleri helal anlamda gelişmiş olacak, helal turizm de gelişecek. Bunlarla birlikte Müslüman insanlar dünyanın her yerinde daha rahat hareket edecek. Daha geniş bir alandan faydalanma imkânı bulacak. Bu anlamda burada olmaktan gerçekten onur duyuyorum.  Yeni jenerasyonun bir üst düzeye yükselmesine katkı sağladıysam ne güzel. Umarım bu ülkede bu anlamda bir üst düzeye çıkabilir.” diye konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu