Advert
Advert
Advert

"Gelecek kuşaklara miras olarak savaşı bırakmayınız"

Çözüm sürecinin devam etmesi gerektiğini belirten Bingöl Barosu Başkanı Abdullah Alakuş, "Gelecek kuşaklara miras olarak savaşı bırakmayınız." dedi.

Çözüm sürecine yönelik açıklamada bulunan Bingöl Barosu Başkanı Abdullah Alakuş, savaşın kazanan tarafı olmadığını ifade ederek, “Ülkenin içine girdiği çözüm süreci çok büyük anlam kazanıyor. Kesinlikle bu sürecin ne olursa olsun devam etmesi ve tabiri caiz ise mutlu sonla bitmesi lazım.” dedi.

Halkın son yıllarda sağlanan huzur ve güven ortamına alıştığını, her kesimin barış ortamının devam etmesinden yana olduğunu belirten Alakuş,  “Bu saatten sonra barış sürecini bozacak olan tarafı halk kesinlikle affetmeyecektir. Tarafların kesinlikle bu konuda son derece duyarlı olmaları gerekir. Biz taraflara şöyle sesleniyoruz: Lütfen siyasi çıkarlarınızı ve oy kaygınızı bir tarafa bırakarak, bu sorunun çözümü için ne gerekiyorsa yapın, bu konuda sakın ola ki, oyunbozanlık yapmayın. Çünkü böyle bir lüksünüz yok. Barışa bu kadar yaklaşılmışken avuçlarımızın içinden kayıp gitmesine izin vermeyiniz. Gelecek kuşaklara miras olarak savaşı bırakmayınız.” ifadelerini kullandı.

“Geleceğimizi karartmayın”
Müzakereler yapılmadan barışın sağlanamayacağını ifade eden Alakuş, “Barış, uzun soluklu, meşakkatli ve sabır isteyen bir yoldur. Barış sıkıntılı olacaktır, sancılı olacaktır, engel olmak isteyenler olacaktır. Ama tüm bunların üstesinden sabrederek, yılmadan yola devam etmek gerekir. Her sıkıntı olduğunda ben bu masadan kalkacağım, ya da gidin kendinize çeki düzen verin, öyle gelin görüşmelere devam edelim derseniz tabi ki bu görüşmeler tıkanır. Erdemli ve sorumlu bir bilinçle davranıp, bu tarz sıkıntılar olsa bile inatla ve sabırla o masada oturmak gerekir. Seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde, çözüm sürecinin, seçim sürecine kurban edilmemesini umuyor ve bu sorunun tüm taraflarını barışa davet ediyoruz. Lütfen bir birinize elinizi uzatın. Çünkü o uzatılan ellerde bizim geleceğimiz yatmaktadır. Geleceğimizi karartmayın.” şeklinde k0onuştu.  (Nihat Kanat - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı