Advert
Advert
Advert

GELECEĞİN TİYATROCULARI FİNALDE YARIŞTI

Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonunda Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilen Kısa Temsil Yarışmasının finali DSİ Konferans Salonu’nda yapıldı.

GELECEĞİN TİYATROCULARI  FİNALDE YARIŞTI
GELECEĞİN TİYATROCULARI  FİNALDE YARIŞTI
Kısa Temsil yarışması finaline Milli Eğitim müdürü Ahmet pala Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri Nihat Yıldırım, Murat Süngü, Ar-Ge Birimi çalışanları, Okul Müdürleri,veliler ile öğrenciler katıldı.

Toplam 76 okulun katıldığı yarışmalarda oyuncuların hünerleri izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

Yarışma öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, “Sodes kapsamında hazırlanan kısa temsil gösterilerine 76 okulumuzda çalışmalar yapıldı. Bu 76 okuldan 7 okulumuz bugün izleyeceğimiz finale kaldılar. Sosyal kültürel etkinlikleri biz çok önemsiyoruz. Zira sosyal kültürel etkinlikler gençlerimizin ve çocuklarımızın kendisini bulduğu, kendisini tanıdığı, kendisini fark ettiği etkinliklerdir. Biz Resim, Müzik ve Beden Eğitimi gibi dersleri en az bir Matematik en az bir Fizik,  Kimya ve Edebiyat kadar önemsiyoruz. Bu dersler uzun süre angarya olarak kabul edildi. Dersten sayılmadı ama biz bugün farkına vardık ve anladık ki çocuklarımız kendilerini bu derslerde buluyorlar. İşte biz de bu anlamda sosyal kültürel etkinliklere bütün gücümüzle ağırlığımızı veriyoruz. Ben bu programı hazırlayan çalışma arkadaşlarımı, okul müdürlerimi, öğretmenlerimi ve öğrencilerimi yürekten kutluyorum.” dedi. 

Konuşmanın ardından final elemelerine geçildi.Kısa Temsil Yarışmasının  sonucunda:

İlköğretimde,
1- Merkez Koç ilköğretim Okulu
2-Osman Ertörer ilköğretim Okulu
3- Mehmet Akif İNAN ilköğretim Okulu
Liselerde,
1- Şanlıurfa Kız Lisesi
2- Gazi Lisesi
3- Siverek Telekom Lisesi  derece aldı.


Yarışmalar sonucunda jüri tarafından belirlenen okullara Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri Nihat Yıldırım ve Murat Süngü tarafından ödülleri verildi.

Öte yandan jüri tarafından verilen mansiyon ödülünü ise Suruç Atatürk İlköğretim Okulu aldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı