Advert
Advert
Advert

3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi

Geçtiğimiz gün Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş'in katılımıyla Fuarı'nın açılışını gerçekleştiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi. Başkan Nihat Çiftçi fuarın son gününde de fuarı inceleyerek katılım gösteren ziyaretçilerle görüştü.

3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi
3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nı gezerek, katılım gösteren firma yetkilileriyle bir araya geldi.

Geçtiğimiz gün Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş'in katılımıyla Fuarı'nın açılışını gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi fuarın son gününde de fuarı inceleyerek katılım gösteren ziyaretçilerle görüştü.

Türkiye'nin ve Dünya'nın bir çok farklı yerinden 170 firmanın yer aldığı fuarda stantlarını gezen Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın sulanılabilir arazileriyle Türkiye'nin tarım merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

Şanlıurfa'nın tarım potansiyelinin her gittikçe arttığını vurgulayan Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'nın bereketli toprakları ve sulanabilir arazileriyle, Türkiye'nin gıda ve tarım alanında önemli bir kenttir. Sadece varlık olarak bu topraklara sahip çıkabilmemiz önemli bir unsur değil, önemli olan topraklarımızı işleyebilirlik seviyesinde teknik bilgiye sahip olmaktır. Özellikle Şanlıurfa tarımına yönelik bu tür fuarların açılması ciddi bir katkı sağlıyor. Allah'ın izniyle ilerleyen dönemlerde tamamlayacağımız yeni fuar alanı bu tür ev sahipliğinin daha artmasını sağlar. Katılım gösteren firmalara başarılar diliyor, teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Öte yandan fuar alanında katılım gösteren ziyaretçiler için, Büyükşehir Belediyesi tarafından stant kurularak Şanlıurfa'nın tanıtımı için bir çok afiş ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş Fuar Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Nihat Çiftçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!