Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Geçmişten Günümüze Kitle İletişim Araçları Sergisi

Geçmişten Günümüze Kitle İletişim Araçları Sergisi

Özel Çağlayan Ortaokulu'nun öğrencileri, "Geçmişten Günümüze İletişim Araçları" sergisi açtı.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2013 Çarşamba 15:45
Geçmişten Günümüze Kitle İletişim Araçları Sergisi


Özel Çağlayan Ortaokulu sergi salonunda açılan sergide, öğrenciler geçmişten günümüze iletişim araçlarını sergiledi. Eski telefon, radyo, teyp, walkman, bilgisayar monitörü ve televizyonun sergilendiği etkinlik, öğrencilerin yanı sıra veliler tarafından da ilgiyle gezildi. Sergide yer alan telefon, eskiradyo ,eski televizyon ve kasetçalarlar, öğrencilerden yoğun ilgi gördü.
Okulumuz Müdür Yardımcısı Yakup Yuca:" İkinci kademede eğitim gören öğrencilerimizin tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkması adı altında başlatmış olduğumuz kitle iletişim araçları projemizde öğrencilerimiz eskiden kullanılan kitle iletişim araçlannı toplayarak okulun sergi salonunda sergilemesinin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.
Sosyal bilgiler öğretmeni Zeynep Oduncu ise: "Bu sergi sayesinde teknolojinin nasıl bir ilerleme gösterdiğini öğrencilerimize göstermiş olduk. Öğrenciler bu sergi ile hem derse ait güzel bir etkinlik yaptılar hem de güzel bir nostalji yaşattı. Geleceğe yön ve şekil verecek bu neslin bu şuuru kazanmış olmaları bizim için oldukça önemlidir. Bu benzeri etkinlikleri müfredatımıza bağlı kalarak devam ettirmek niyetinde ve azmindeyiz." dedi.
Özel Çağlayan Ortaokulu Müdürü Mustafa Üsküplü ise: "Okulumuzda  branşderslere yönelik sergiler açılıyor. Bu sergiler sayesinde öğrencilerimiz bilime ve sanata dokunma imkânı buluyorlar. Öğrendiklerini pekiştirme fırsatını elde ediyorlar. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türk Telekomdan, Gaziantep ve Şanlıurfalı çocuklara Günışığı desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com