Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Geçimimizi sağlayan çocuğumu kandırdılar"

"Geçimimizi sağlayan çocuğumu kandırdılar"

Tek geçimlerini sağlayan çocuğunun PKK'liler tarafından kandırılarak eyleme götürüldüğünü ve bu yüzden cezaevinde olduğunu ileri süren Batmanlı acılı baba, sara hastası ve engelli haliyle ayakkabı boyacılığı yapmak zorunda kaldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2014 Perşembe 10:26

Batman’da acılı baba Mehmet Ayak (50), kendisi gibi engelli anne ve 5 kardeşinin geçimini sağlayan çocuğunun PKK’liler tarafından geçen sene kandırılarak eyleme götürüldüğünü  ileri sürdü. Oğlunun götürüldüğü  eylemde polise taş attığı için yaklaşık 6 yıl ceza aldığını söyleyen  acılı baba, bu yüzden hem engelli ve hem de sara hastası olmasına rağmen, ayakkabı boyacılığı yaparak hayata tutunduklarını belirtti.


Bahçelievler Mahallesi Divan Caddesinde ikamet eden 50 yaşındaki işitme engelli ve sara hastası Mehmet Ayak, cezaevinde olan çocuğu Mevlüt Ayak’ın geçen sene kandırılarak bir eyleme götürüldüğünü ve polise taş attığı için kendisine 6 yıl ceza verildiğini belirtti.

Çocuğunun, kendisi gibi engelli annesi ve 5 kardeşinin gazete satarak geçimini sağladığını ifade eden acılı baba, çocuğunun cezaevine girmesinin ardından hasta ve engelli haliyle ailesinin geçimini sağlamak için ayakkabı boyacılığı yapıyor.

Cumhuriyet Meydanı Meydan Çayevi önünde ayakkabı boyacılığı yapan acılı baba Ayak, 3 ayda bir aldığı engelli maaşı ile, boyacılık yaparak günde 10-15 TL kazandığı para ile ailesinin geçimini sağlıyor.  Kimsenin kendilerine yardım etmediğini dile getiren acılı baba, çaresiz bir şekilde eli ayağı olan çocuğunun bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Tek isteğinin geçimlerini sağlayan çocuğunun serbest bırakılması olduğunu söyleyen Ayak, “Geçimimizi sağlayan çocuğumuz yakalandıktan sonra çok mağdur olduk. Çocuğumuz kazandığı maaş ile bize bakıyordu. Şu anda durumumuz çok kötüdür. Hem engelli ve hem de sara hastasıyım. Bu halimle ayakkabı boyacılığı yapıyorum. Günde yaklaşık 10-15 TL para kazanıyorum. Ama bu kazanç geçimimi sağlamaya yetmiyor. Eşim de ayağı sakat olduğu için yürüyemiyor. Bu halimle hem evdeki 5 çocuğuma ve hem de cezaevindeki oğluma bakıyorum. Çocuğumu kandırdılar. Çocuğum taş attığı için çok pişman olmuş. Bizler de perişan haldeyiz. Tek isteğim çocuğumun serbest bırakılmasıdır.” dedi.  (M.Fatih Akgül-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com