Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Gazze'ye Derman, Şanlıurfa'dan

Gazze'ye Derman, Şanlıurfa'dan

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2011 Çarşamba 23:14
Gazze'ye Derman, Şanlıurfa'dan

 

 

İlaç gönderme programımız bugün saat 11:00 de Karakoyun işmerkezi zemin kattaki ilaç dağıtım merkezinde yapıldı.

İlaç Bank Müdürü Ecz. Neşet ÜÇKAN, Şanlıurfa Sağlık İl Müdürü Dr.Hasan DEMİR, Şanlıurfa Belediye Başkan Yard. Emin İZOL, çok sayıda STK başkanı, İHH Ş.Urfa İl Koordinatörü Behçet ATİLA ve  davetlilerin katıdığı bir törenle piyasa değeri 300 bin TL olan 203 adet ilaç kolisi Gazze’ye gönderilmek üzere İHH Merkez İstanbuldaki deposuna  gönderildi.

İHH Ş.Urfa İl Koordinatörü Behçet ATİLA’nın programda yaptığı konuşma şöyle;

 

“Gazze’de 4 yıldır devam ettirilen hukuksuz ambargonun son bulması için I. Özgürlük Filosu gemilerinden Mavi Marmara’ya yapılan saldırı akabinde kısmen rahatlayan Refah sınır kapısı geçişleri Mısır Yüksek Askerî Meclisi kararıyla 15 Nisan’dan bu yana insani yardım malzemelerinin girişine tamamen açılmıştır.  Bu gelişmeler üzerine bölgenin acil ihtiyaçlarını karşılamak ve bu çalışmalarla Refah Sınır Kapısının sürekli açık kalmasını sağlamak için harekete geçen İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazzelilere ulaştırılmak üzere başta gıda, inşaat malzemeleri, tekstil, ilaç ve sarf malzemelerinin de bulunacağı bir yardım kampanyası başlatmıştır. 

Şanlıurfa İHH Gönüllüleri olarak bizlerde ilimizde iki hafta önce başlattığımız “Gazze’ye Derman, Şanlıurfa’dan” adlı ilaç kampanyamız çerçevesinden toplanan ve piyasa değeri yaklaşık 300 bin TL  olan ilaçlarımızı bugün İstanbul’da bulunan İHH Genel Merkezimize göndereceğiz. Oradan da 1000 tonluk İHH Yardım Gemisiyle Gazze’ye Ulaştırılacak inşallah. Bu piyasa değeri 300 bin TL lik ilaçların  200 bin TL lik olan kısmını Eczacı Neşet ÜÇKAN beyin kontrolinde olan İlaç Banktan sağlanmıştır. Bu vesile ile huzurunuzda Neşet ÜÇKAN beye ve bağışta bulunan tüm bağışçılara çok teşekkür ediyor, Allah hayırlarını kabul etsin diyorum. Bu alanda sanırım Urfa’mız Türkiye rekorunu kırmış olmalı.

 

Son üç ay içinde Urfamızda şu faaliyetlerimiz oldu;

- Mart ayında Mavi Marmara ve Şehadet Gecesi düzenledik.

- 150 mağdur ailemizin her birine üçer kilodan adak kurban eti dağıttık.

- Yetim ailelerimizi ziyaret edip onları dertlerine derman olamaya çalışıyoruz.

- 20 yetimi aylığa bağladık, ayda 70 TL alacaklar. Önümüzdeki ay bu sayı inşallah 50’ye çıkacak.

Tabi çalışmalarımız bunlarla sınırlı değil. Yaşadığımız sürece bu tür yardım faaliyetlerimiz devam edecektir.

Malumunuz Geçen yıl bu tarihlerde(31 Mayısta) 1.Özgürlük Filosu ile Filistin-Gazze’ye yardım götürürken korsan İsrail Devletinin saldırısına uğramıştık. O saldırıda 9 kardeşimiz şehid olmuştu. Bu vesileyle Şehitlerimizi tekrar anıyor Allahtan rahmet diliyorum, İsrail terör devletini de lanetliyorum.

 

Mavi Marmara Gemisi Önümüzdeki Haziran ayı sonlarında 2.Özgürlük Filosu ile yoluna devam edecektir. Ön kayıt başvurularımız başlamış olup www.ihh.org.tr sitemizden başvuru yapılabilir." 

www.balikligol.com    

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com