Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Gazze Ablukası İstikrarı Tehdit Ediyor

Gazze Ablukası İstikrarı Tehdit Ediyor

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2010 Perşembe 17:19
Gazze Ablukası İstikrarı Tehdit Ediyor

Suriye'nin başkenti Şam'da "Gazze'ye Uygulanan Zalim Ablukayı Kırma Konferansı"na katılan Arap ve İslam ülkeleri milletvekilleri ülkelerinin hükümetlerine seslenerek Özgürlük Filosu'na düzenlenen saldırının ardından Siyonist işgal devletiyle ilişkileri kesmelerini istedi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde yayınlanan El-Haliç gazetesi bugünkü (1 Temmuz Perşembe) sayısında, toplantının ilk oturumunda Birleşik Arap Emirlikleri adına konuşan Yusuf Ubeyd En-Naimi'nin "Bizim Filistinlilerin yanında olduğumuzu söylememize gerek yok. Çünkü bu zaten bizim görevimiz. Bizim başkalarına, özellikle Avrupa ülkelerini İsrail ile ilgili politikalarında az da olsa etkileyebilmek için çalışma programına ihtiyacımız var" dediğini yazdı.

İslam Konferansı Örgütü Ülkeleri Parlamentoları Birliği'nin Şam'da düzenlenen olağanüstü toplantısının sonuç bildirisinde de Filistin davasının Ortadoğu'daki sorunların eksenini ve özünü oluşturduğu ve üye ülkelerin Filistin davasına destek için ortak bir İslami tavır ortaya koymaları gerektiği ifade edildi.

Sonuç bildirisinde Gazze Şeridi'ne karadan, havadan ve denizden uygulanan abluka da kınanarak, ablukanın bölgesel ve uluslararası barış ve istikrarı tehdit eden insanlık suçu olduğu vurgulandı.

Bildiride ayrıca Siyonist işgal korsanlarının uluslararası sularda Özgürlük Filosu'na düzenlediği vahşi saldırı da kınanarak, katliamın soruşturulması için uluslararası ve tarafsız bir soruşturma komisyonu kurulması çağrısı yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com