Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenleri'ne 4 kamyon yardım

Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenleri'ne 4 kamyon yardım

Gaziantep'te İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Vahdet Vakfı Gaziantep şubeleri tarafından ortaklaşa düzenlenen kampanyada toplanan 4 kamyon gıda ve giysi yardımı dualarla Bayırbucak Türkmenleri'ne gönderildi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 22:40
Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenleri'ne 4 kamyon yardım

Gaziantep’te İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Vahdet Vakfı Gaziantep şubeleri Suriye’de bulunan Bayırbucak Türkmenleri'ne  4 kamyon dolusu insani yardım malzemesi gönderdi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan, Suriye’de süren iç savaşın dünyada eşine rastlanmamış vahşet boyutuna ulaştığına dikkat çekti.

Gaziantep İstasyon Meydanı'nda gerçekleşen törende gazetecilere açıklamalarda bulunan Arslan, zorlu kış şartlarında Suriye’de bulunan Bayırbucak Türkmenleri'ne topladıkları yardımlar ile yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Suriye'deki iç savaşın vahşet boyutuna ulaştığına dikkat çeken Arslan, “Kamuoyunun bildiği üzere Suriye'de 4 yılı aşkın süren ve 5'inci yıla girmek üzere olan bir savaş söz konusu. Yaklaşık 40 yılı aşkındır Baas rejiminin uygulamış olduğu zulüm son 4 yıldır özellikle dünyada eşine benzerine rastlanmamış bir vahşet boyutundadır. Özellikle son zamanlarda Bayırbucak bölgesinde özellikle Rus uçaklarının Türkmen kardeşlerimize yaptığı zulmü gönüllü kuruluşlar olarak telin ediyoruz.” dedi.

Gönderilen yardım kamyonlarında gıda ve giyim malzemesi bulunduğunu belirten Arslan, “Gaziantep'teki kardeşlerimizin desteğiyle 4 araçlık bir yardım konvoyumuzu inşallah ulaştıracağız. Bir aracımızda 20 ton un, diğer 3 araçta da battaniye, gıda kolileri, kışlık elbiseler, botlar ile ayakkabı yardımlarımız bulunuyor. Bu vesileyle Gaziantep'teki Sivil Toplum Kuruluşları ve Gaziantep’teki kardeşlerimizin yardım konusunda gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından 4 kamyon yardım, dualarla Bayırbucak Türkmenleri'ne ulaştırılmak üzere yola çıktı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com