Advert
Advert
Advert

Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenlerine 14 TIR yardım

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ticaret Borsasının ortaklaşa düzenledikleri yardım kampanyasında Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 14 TIR yardım malzemesi yola çıkarıldı.

Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenlerine 14 TIR yardım
Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenlerine 14 TIR yardım

Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ticaret Borsası tarafından Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine 14 TIR insani yardım malzemesi gönderildi. 

Yardım TIR’larını İstasyon Meydan’ından yolcu etmeden önce burada açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in duyarlı ve yardımsever bir şehir olduğunu söyledi.

Bu şehre olan inancının ve güvenin bir kat daha arttığını ifade eden Şahin, “İki saat içinde bu yardımlara ulaştık. Bu bağlamda çok önemli mesajlar veriyoruz.” dedi.

Millet olarak insanlık ve zenginlik anlamında önemli sınavlar verildiğini aktaran Şahin, “Bölge olarak çok önemli sınavlardan geçiyoruz. Bu konuda bütün dünyaya insanlık dersi verdik. Gelişmiş ülkeler ve AB’ye insanlık dersi verdik.” ifadelerini kullandı.

Bayırbucak Türkmenlerinin stratejik bir konuma sahip olduğunu dile getiren Şahin, buranın 1921 yılında teller ile ayrıldığını, Bayırbucak Türkmenleri’nin buradan gitmesini isteyen güçlerin bulunduğunu ifade etti.

Bölgeye barış gelmesi için çok çalıştıklarını belirten Şahin, “Bunu yaparken de nerede bir mağdur ve mazlum varsa, onun yanında olmaya çalışıyoruz. Oradan mağdur olarak gelenlere insani yardımda bulunuyoruz. Herkese eşit derecede yaklaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryaki ise 8 saat içinde 8 TIR yardım malzemesi topladıklarını kaydetti.

Tiryaki, şu anda 10 TIR’ın yola çıktığını ve 4 TIR’ın birkaç gün içinde yola çıkacağını söyledi.

Öte yandan, yardım TIR’larında makarna, un, bulgur, mercimek, yağ, pirinç, çocuk bezi   gibi temel ihtiyaç malzemeleri ile çeşitli ev eşyalarının olduğu belirtildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!