Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenlerine 14 TIR yardım

Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenlerine 14 TIR yardım

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ticaret Borsasının ortaklaşa düzenledikleri yardım kampanyasında Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 14 TIR yardım malzemesi yola çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2015 Pazartesi 23:04
Gaziantep'ten Bayırbucak Türkmenlerine 14 TIR yardım

Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ticaret Borsası tarafından Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine 14 TIR insani yardım malzemesi gönderildi. 

Yardım TIR’larını İstasyon Meydan’ından yolcu etmeden önce burada açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in duyarlı ve yardımsever bir şehir olduğunu söyledi.

Bu şehre olan inancının ve güvenin bir kat daha arttığını ifade eden Şahin, “İki saat içinde bu yardımlara ulaştık. Bu bağlamda çok önemli mesajlar veriyoruz.” dedi.

Millet olarak insanlık ve zenginlik anlamında önemli sınavlar verildiğini aktaran Şahin, “Bölge olarak çok önemli sınavlardan geçiyoruz. Bu konuda bütün dünyaya insanlık dersi verdik. Gelişmiş ülkeler ve AB’ye insanlık dersi verdik.” ifadelerini kullandı.

Bayırbucak Türkmenlerinin stratejik bir konuma sahip olduğunu dile getiren Şahin, buranın 1921 yılında teller ile ayrıldığını, Bayırbucak Türkmenleri’nin buradan gitmesini isteyen güçlerin bulunduğunu ifade etti.

Bölgeye barış gelmesi için çok çalıştıklarını belirten Şahin, “Bunu yaparken de nerede bir mağdur ve mazlum varsa, onun yanında olmaya çalışıyoruz. Oradan mağdur olarak gelenlere insani yardımda bulunuyoruz. Herkese eşit derecede yaklaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryaki ise 8 saat içinde 8 TIR yardım malzemesi topladıklarını kaydetti.

Tiryaki, şu anda 10 TIR’ın yola çıktığını ve 4 TIR’ın birkaç gün içinde yola çıkacağını söyledi.

Öte yandan, yardım TIR’larında makarna, un, bulgur, mercimek, yağ, pirinç, çocuk bezi   gibi temel ihtiyaç malzemeleri ile çeşitli ev eşyalarının olduğu belirtildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com