Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Gaziantep'teki pide fırınlarına uyarı

Gaziantep'teki pide fırınlarına uyarı

​Gaziantep'te Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında yer alan işletmeler için, hijyen eğitim belgesi almaları için verilen süre sona erdi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 11:40
Gaziantep'teki pide fırınlarına uyarı

Gaziantep’te bulunan pide fırını işletmecilerini uyaran Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası Başkanı Abdullah Sarı, Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında yer alan işletmeler için hijyen eğitim belgesi almaları için verilen sürenin sona erdiğini hatırlattı.

Pide fırını işletmecilerinin hijyen belgelerini alabilmeleri için, meslek odalarına başvurarak kayıtlarını yapması gerektiğini belirten Sarı, belgesi olmayan işletmelere, ilgili kurumlar tarafından idari para cezası kesileceğini söyledi.

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında yer alan işletmeler için hijyen eğitim belgesi almaları için verilen sürenin sona erdiğini anımsatan Sarı, Hijyen Eğitim Belgesi şartının geçen yıl Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulduğunu belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sarı, Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında eğitim almak isteyen işletmelere verilen sürenin geçtiğimiz yıl sona erdiğini kaydetti.

Sarı, “Söz konusu yönetmelik gıda üretim ve perakende iş yerleri, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerlerini kapsamaktadır. Bu kapsamda bu kural, biz pide fırınlarını da içerisine aldığından dolayı geçtiğimiz yıldan bu yana işletmecilerimize eğitimler verdik. Tanınan sürenin sona ermesi ile tüm işletmecilerimizin odamıza başvurmaları gerekmektedir.” dedi.

Hijyen eğitimlerini, çalışanlarına kendi imkânlarıyla vermek isteyen iş yeri sahipleri ve işletmecilerine çağrıda bulunan Sarı, iş yeri sahipleri ve işletmecilerin gerekli belgeleri almak için il veya ilçelerdeki Mesleki Eğitim Merkezleri veya Halk Eğitim Merkezleri’ne müracaat etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com