Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gaziantep'teki eğitim çalıştayı devam ediyor

Gaziantep'teki eğitim çalıştayı devam ediyor

Gaziantep'te 4 gün sürecek olan eğitim çalıştayının ikinci etabı yapıldı.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2015 Salı 22:04
Gaziantep'teki eğitim çalıştayı devam ediyor

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 4 gün sürecek olan eğitim çalıştayının, bugün ikinci etabı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştayda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılına hazırlık yapılması, kentin eğitim sorunlarının tespit edilmesi, yeni çözümlerin üretilmesi, eğitimde farkındalığın artırılması ve eğitim faaliyetlerinde uygulamada birliğin sağlanması ile il genelinde uygulanacak ortak planların belirlenmesi konuları masaya yatırıldı.

Özel bir otelde saat 09.00’da başlayan çalıştay, iki ayrı bölümden oluşurken çalıştayın yarın da devam edeceği ve Perşembe günü ise sonuç raporu ile son bulacağı belirtildi.

Çalıştaya katılan uzman eğitimcilere yönelik bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz,  Gaziantep’in eğitim-öğretim başarısının yükselmesi amacıyla başlattıkları projenin, belirledikleri hedeflere ulaşmada çok önemli katkılar sağlayacağına inandığını dile getirdi.

Eğitim sorunlarına çözüm üretmek, uygulanabilir projeleri bir şemsiye altında toplamak istediklerini belirten Yanmaz, yapılacak çalışmaları belirli bir takvime bağlayarak kamuoyunun dikkatini eğitim-öğretime çekmek ve eğitimde farkındalığı oluşturmak amacıyla böyle bir çalıştay düzenlediklerini belirtti.

Takibi olmayan, sadece reklamı olan projelerin bir anlamının olmadığını belirten Yanmaz, “Gaziantep’te eğitim başarısının artırılması projesinin ilk temellerini siz atacaksınız. Okullarımızda yapılacak sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bilimsel anlamındaki AB projelerinden, mesleki eğitimin geliştirilmesinden, okul öncesinin yaygınlaştırılmasından ve aramızda halk oyunlarının bir ön plan çıkarılması ile ilgili de bir masa kurduk. Yani, biz çocuklarımızı belki imaj, ana fikir ve tema olarak ‘Gaziantep’teki eğitim başarısı sonlarda’ vurgusu gibi bir algıya neden olduk. Ben böyle bir algının da oluşmasını istemiyorum.” şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com