Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Gaziantep’teki Cinayetin Nedeni Namus Meselesiymiş!

Gaziantep’teki Cinayetin Nedeni Namus Meselesiymiş!

Mülteci düşmanı ırkçıların Suriyelilere saldırı için malzeme yaptığı Gaziantep'teki cinayetin nedeni kira tartışması değil, namus meselesiymiş!

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2014 Pazar 09:10
Gaziantep’teki Cinayetin Nedeni Namus Meselesiymiş!

Gaziantep’te bir Suriyeli kiracının ev sahibini öldürmesi sonrasında Suriyeli mültecilere dönük alevlenen ırkçı saldırılar çok sayıda Suriyelinin kamplara tahliye edilmesine sebep olmuş ve saldırılar nedeniyle Antep’te bulunan birçok mülteci şehri etmek durumunda kalmıştı.

Yaşanan cinayet hadisesiyle ilgili ayrıntılar yeni yeni ortaya çıkıyor. İddiaya göre Suriyeli kiracı evin kirasını 6 ay peşin ödemesine rağmen ev sahibinin 62 yaşındaki babası Hıdır Çalar, kirayı tekrar istemiş. Kiracı “Ödemeyi yaptık!” itirazı karşısında Hıdır Çalar, “Ya kirayı verirsiniz ya da kızlarınızdan birini!” şeklinde tehdit ve tacizde bulunmuş. Bu şekilde tacizin devam etmesi üzerine eve giren Hıdır Çalar öldürülmüş.

Konuyla ilgili Fukara-Der Başkanı Hasan Süslü şu açıklamayı yaptı:

“Bir hafta önce akşam Gaziantep’te üzücü bir olay olmuştur. Kiracı dediğimiz Suriyeli, ev sahibi ile 6 aylığına anlaşır ve 6 aylık parasını verir. Ev sahibi Almanya’ya gider; ev sahibinin babası tekrar kira ister. Kiracı (Suriyeli) “Kirayı kızına peşin 6 aylık verdim.” der. 55 yaşlarındaki adam “Ben anlamam; ya kirayı verirsin ya da iki kızından birini bana vereceksin!” deyince Suriyeli kiracı itiraz eder. Buna rağmen kapıya dayanan ev sahibinin babasını içeri alan Suriyeli, adamı öldürmüştür; olay bundan ibarettir. Kendilerine vazife çıkaran şehir magandaları olayla ilgisi olmayan Suriyelilere ait 3 ev yaktılar, 10’dan fazla araca da zarar verdiler. İşin aslı budur. Aynı şeye siz maruz kalsaydınız ne yapardınız?”

Olay “Namus Cinayeti”dir!

Öte yandan T24 muhabiri Hikmet Durgun da olayın “namus cinayeti” olduğuna dair bir haber yaptı.

Durgun’un haberine göre 21 yaşındaki Halepli Süleyman Hassun cinayetin ev kirası tartışması yüzünden değil, “namus” gerekçesiyle işlendiğini doğruladı. Hassun, olay hakkında dikkat çekici iddialarda bulundu ve şunları söyledi:

“O saldırı medyaya şu şekilde açıklanmış: Ev sahibi kiracıdan parasını istemiş, o da ev sahibini öldürmüş. Aslında namus gerekçesiyle olmuş bu cinayet. Esas şudur: Ev sahibi, kiracısı olan Suriyeli kadınla ilişkiye girmek istiyormuş. Kiracı kadına “Ya benle ilişkiye girersin ya da ev kirasını 600’e çıkartırım ya da sizi evden kovarım.” Sürekli rahatsız edilen kadın ev sahibini çağırmış. Evde tek başına olan kadın, ev sahibi içeri girince önce boğazından sonra da diğer yerlerinden bıçaklamış. Kadın adamı öldürdükten sonra işte olan kocasını aramış ve eve çağırmış; yaşananları kendisine aktarmış. Kocası namus meselesi ortaya çıkmasın diye kendisinin öldürdüğünü çevreye söylemiş. O adamı kadın öldürdü. Bana bu yaşananları da ev sahibini öldüren kadının Suriyeli komşuları söyledi. Hatta bu komşuları da cinayetten sonra linçe maruz kaldı. Arabaları tahrip edildi.”

YORUMLAR
  • yorum2014-08-20 11:26:11mehmet fidancı

    nasıl bir toplum olduk böyle dinimiz tartışılır (sözde müslümanlık) değerlerimize öenm tartışılır .kardeşim bunlar ben müslümanım diyosa eger bize düşen onlara sahip çıkıp kucaklamak doğrudur biz sureye mülteci olsaydık belki bize orayı dar ederlerdi ama herkes kendine yakışanı yapar.biz türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak çokda sağlam değiliz.adamlar evlerinden yurlarından kovulmuş mazlumlar mazlumların malına namusuna ve bir lokma ekmeğine göz dikenin allah kahhar sıfatıyla kahr eylesin.rızkı veren allahtır kimsenin rızkına engel olmuyorlar merak etmeyin allah katında malda mülkde çoktur.bu kardeşlerimizin gelmesiyle allah sizlere vaad ettiği rızıkdan olmazsınız.kiralar yükseldi diyorsunuz kiralardaki artış bizim sömürme duygularımızdan mazluma bir darbede benden olsun mantığındandır nekadar olsa verecek eli mahkum diye. uzatmaak istemiyorum yazak çok şey var aslında rabbim bizi islah eylesin bizi kendi nefsimizden muhafaza eylesin biribirimizden emin eylesin

  • yorum2014-08-18 15:15:10عمر فاروق

    haberci kardeşim adam veya kadın tabiki namusa dökecek işi bu tür olaylar hep namusa dökülmüş ve namusla alakası bile yoktur hadi diyelim bu namus için öldürdü diğer illerde yaşanan olaylar neyin nesi erkekler yoldan geçen insanları gasp etmeye çalışıyor ve ellerine ne geliyorsa onunla saldırıyor ozaman onlaradamı tecavüze teşebbüs etmiş oluyorlar bu nasıl bir mantık adamlar mülteciliğin ve yetkililerin esnekliğinden faydalanıyorlar yoksa bu yaşantıyı hiçbir ülkede süremezler gidin siz bir almanya amerika fransa rusyada bir vatandaşına sesinizi yükseltin bakın neler oluyor.sanırım siz türkiye sınırlarından dışarı çıkmamışsınız ondan bu kadar rahat yazıp çiziyorsunuz . Çözüm: halka saldıran ve adi suçlar işleyenler sınır dışı edilecek eğer dersenizki daha acımazısca davranalım bunları IŞİD mensuplarına teslim yanılıyormuyum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com