Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gaziantep'te ulaşıma sessiz sedasız zam

Gaziantep'te ulaşıma sessiz sedasız zam

Gaziantep'te şehir içi ulaşımı sağlayan özel halk otobüs ile tramvay ücretlerine zam yapıldı.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2016 Pazar 00:24
Gaziantep'te ulaşıma sessiz sedasız zam

Gaziantepliler toplu ulaşım ücretlerine sessiz sedasız yapılan zammı, resmi bir açıklama ile değil toplu ulaşım araçlarına bindiklerinde fark etti.

Önceki fiyat tarifesine  25 kuruşluk bir zammın yapılması halk arasında da şaşkınlıkla karşılanırken, 25 kuruşluk zamlı tarife dünden itibaren uygulanmaya başlandı.

Sessiz sedasız yapılan zam vatandaşların tepkisine neden olurken, petrol fiyatlarının düşeşe geçtiği bir dönemde ulaşımın zamlanmasına vatandaş bir anlam veremedi.

Zamdan habersiz olan vatandaşlar mın olduğunu bindikleri araçlarda şoförler tarafından zam ücretlere zam geldiğini öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemeyerek, kamuoyundan habersizce yapılan zamma tepki gösterdiler.

Yeni ücret tarifesine göre, otobüslerde 2 TL olan tam bilet fiyatı 2.25 TL'ye yükseltilirken,1.25 TL olan öğrenci fiyatı ise 1,50 kuruş'a yükseldi. Belediye otobüslerinde ise tam bilet fiyatı 1.60 TL'den 1.85 TL'ye yükselirken,  indirimli kartlarla 1.25 TL olan biletler, 1 Ocak'tan itibaren 1.50 kuruşa yükseldi.

Tramvaya da zam

Tramvaya daha önce 1.50 TL ücretle  binilirken yeni yıl zammıyla birlikte bu rakam 1.75 TL'ye yükseldi. Tramvaylarda indirimli ve öğrenci kart sahipleri ise 0.75 kuruş öderken son zamla birlikte bu rakam 1 TL'ye yükseldi.

Şehir içi ulaşıma sessiz ve gizlice yapılan  zam vatandaşların tepkisine yol açarken, vatandaşlar, petrol fiyatlarının düştüğü bu günlerde ulaşıma zam yapılmasına anlam veremediklerini söylediler.

Özellikle 2.25 TL’ye alınan tek kullanımlık kartların TL’ye yükselmesine ise, vatandaşlar büyük tepki gösterdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com