Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Gaziantep'te şehir içi bilet fiyatları zamlandı

Gaziantep'te şehir içi bilet fiyatları zamlandı

Gaziantep'te Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığının, aldığı bir karar doğrultusunda otobüs, dolmuş ve tramvayda bilet fiyatları yeniden düzenlendi.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2014 Cuma 06:55
Gaziantep'te şehir içi bilet fiyatları zamlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığının (UKOME), otobüsler arasındaki farkı ortada kaldırmak için yaptığı düzenleme ile daha önce Özel Halk Otobüslerinde 1,50 TL olan öğrenci biletlerini 1,25 TL’ye indirdi. Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde öğrenci ücreti 90 kuruş, indirimli bilet 1,25 TL, tam bilet ise 1,60 TL oldu. Tramvayda 50 kuruş olan öğrenci biletleri ise, 75 Kuruş’a yükseltildi.
 

UKOME tarafından 2014-192 sayılı kararı ile uygun görüldüğü düzenlemenin 01 Kasım  tarihinden itibaren uygulamaya gireceği belirtildi.
 

Yeni tarifede toplu taşıma ücretleri araçların türlerine göre; Özel Halk Otobüsü ve dolmuşlarda öğrenciler için ücret 1,50 TL’den 1,25 düşürülürken, Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde öğrenci 90 kuruş, indirimli bilet 1,25 TL, tam bilet ise 1,60 TL oldu. Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hafif Raylı Sistem’de (tramvay) ise, öğrenci 75 kuruş, indirimli bilet 1,00 ve tam bilet 1,50 TL oldu.
 

Köy ve mahallelere çalışan (Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde) uygulanacak olan yolcu taşıma ücretleri ise, öğrenci 1,50 TL. indirimli bilet (öğretmenler ve 60 yaş üstü) 1.75 TL., tam bilet 2.25 TL olarak belirlendi. Yavuzeli ilçesinde çalışan (Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsleri) yolcu taşıma ücretleri, öğrenci için 2.00 TL, indirimli (öğretmen ve 60 yaş üstü) 2.50 TL, tam bilet 3.00 TL’ye yükseltildi.
Havaalanı biletlerinde indirime gidildi.


 

Havaalanına çalışan ulaşım araçlarında, yolcu taşıma ücretlerinde indirime gidilerek, (Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerde) tam bilet 4,30 TL, çift kullanımlık manyetik bilet 4.30 TL olarak  belirlendi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com