Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Gaziantep'te 'Sağlıklı Anne, Sağlıklı Bebek' projesi

Gaziantep'te 'Sağlıklı Anne, Sağlıklı Bebek' projesi

Gaziantep il Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilecek olan 'Sağlıklı Anne, Sağlıklı Bebek' projesi düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 21:28
Gaziantep'te 'Sağlıklı Anne, Sağlıklı Bebek' projesi

Gaziantep’te anne ve anne adayları için hazırlanmış olan projenin tanıtım toplantısında konuşan Gaziantep İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, annelerin bebeklerine nasıl bakmaları ve büyütmeleri konusunda yardımcı olabilmek adına böyle bir proje geliştirdiklerini söyledi.

İnayet Topçuoğlu Tıp Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Gaziantep İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, Gaziantep Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Uzun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, anneler ve anne adayları katıldı.

Annelerin toplumda önemli bir yer tuttuğunu ve hayatın başlangıcının annelik olduğunu belirten Yazı, “Toplumumuzun temeli annelerdir. Dünyaya bir canlının getirilmesinin heyecanını yaşayan sizler, bizim en önemli varlıklarımızsınız. Bu yeni neslimizi ancak bilinçli anneler, sağlıklı anneler korur.”dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay ise konuşmasında, kadınlara çok önem veren bir dine sahip olduğumuzu belirterek, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisi ile İslam dininin kadınlara verdiği önemin daha iyi anlaşıldığını vurguladı.

Konuşmaların ardından toplantıya katılan anneler ve anne adaylarına sağlıklı beslenme çantası hediye edildi.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com