Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gaziantep'te pide ekmeğine yapılan zam geri çekildi

Gaziantep'te pide ekmeğine yapılan zam geri çekildi

Gaziantep'te pide ekmeğine yapılan zammı geri çektiklerini belirten Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası, ekmekte kaliteyi yükseltme adına çalışma yapacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2015 Cumartesi 17:10
Gaziantep'te pide ekmeğine yapılan zam geri çekildi

Gaziantep’te geçtiğimiz günlerde 150 gram olan pide ekmeğinin 200 grama çıkarılarak 50 kuruştan 70 kuruşa çıkarılmasının ardından gelen tepkiler üzerine pide ekmeğine yapılan zam geri çekildi.

Gaziantep’te pide ekmeğine yapılan zammı geri çektiklerini belirten Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası Başkanı Abdullah Sarı, ekmekteki fiyat ve gramaj artışından vazgeçtiklerini ve kaliteyi yükseltme adına çalışma yapacaklarını söyledi.

Gaziantep’te son günlerde gündemde olan ekmek gramaj ve fiyat artışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası Başkanı Abdullah Sarı, pide ekmeğinin 150 gramdan 50 kuruş olarak satılmaya devam edeceğini belirtti.

İki gün önce yaptıkları açıklama ile zamı geri çektiklerini belirten Sarı, “Ekmekte aslında bir zam söz konusu değildi. Biz pide ekmeğinin kalitesine artırma adına gramajı artırdık. Gramaj artınca ister istemez fiyatta da bir değişiklik oldu. Yani gramaj artışı nedeniyle fiyat artışı oldu. Ancak bu artış karşılık görmedi veya iyi anlaşılmadı.”dedi.

Pide ekmeğine yapılan gramaj ve zam artışının karşılık göremediğini belirten Sarı, “Bizde ilgili kurum yetkilileriyle istişare ederek, konuyu tekrar yönetim olarak ele aldık ve yapılan zam ve gramaj artışında geri adım attık. Daha önce 200 gram ekmeğin fiyatını 70 kuruş olarak belirlemiştik. Son görüşmeler ve istişarelerin ardından fiyatı tekrar geri çektik. Ekmek bugünden itibaren 150 gram olarak 50 kuruşa tüketiciye sunulmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com