Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gaziantep'te öğrencilere yönelik 'Bağlan ama bağımlı olma' semineri

Gaziantep'te öğrencilere yönelik 'Bağlan ama bağımlı olma' semineri

Gaziantep'in Şehitkâmil ilçesinde bulunan okullarda 'Bağlan ama bağımlı olma' sloganıyla öğrenci, öğretmen ve idarecilere seminerler verildi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2015 Salı 21:04
Gaziantep'te öğrencilere yönelik 'Bağlan ama bağımlı olma' semineri

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Yeşilay Başkanı Abdullah Solmaz koordinasyonunda Emine Konukoğlu İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci, öğretmen ve idarecilere yönelik 'Teknoloji Bağımlılığı' ile ilgili seminerler verilip broşür ve bilgilendirici kitapçıklar dağıtıldı.

Konu hakkında bilgi veren  Solmaz, günümüzde gittikçe büyüyen 'Teknoloji Bağımlılığı' sorununa dikkat çekerek, bu sorunun öncelikle aileler tarafından göz ardı edilmeyecek kadar önemli olduğunu söyledi.

Teknolojinin hayatımızdan tamamen çıkarmanın mümkün olmadığını belirten Solmaz, ancak bazı önlemlerle bu etkilerin en aza indirilebileceğini ve teknolojik bağımlılıkla mücadelede ebeveynlerin alması gereken önlemlerin olduğunu belirterek. ebeveynlerin çocuklarına güvenli internet bağlantısı kullanmasını sağlaması, çocuklarının arkadaşlarını tanıması ve internet kullanımını takip etmesi gerektiğini ifade etti.

Ebeveynlerin, diğer aile üyelerine davranışlarıyla örnek olması gerektiğini belirten Solmaz, “Evde bilgisayar üzerinde yapacağınız işleri ve teknolojiyi çok acil bir durum varsa bile belirli zaman aralıklarında ya da kısa süreli kullanmaya özen gösterin.”dedi.

Solmaz, teknolojik bağımlılıkla mücadelede ebeveynlerin yapması gerekenleri başlıklar şeklinde şöyle sıraladı.

-Çocuklarınızla iletişim kurun.

-Koşullu mesajlar vermeden çocuklarınıza saygı ve sevgi gösterin.

-Çocuklarınızla aile, akraba ve arkadaş ziyaretlerine gidin ve ziyaretlere giderken teknolojik cihazları yanınızda götürmeyin

-Küçük çocuklarla parklara ve spor merkezlerine, gençlerle sinema, tiyatro ve maçlara gidilebilir.

-Birlikte kitap, gazete ve dergi okuma saatleri planlayın.

-Çocuklarla birlikte halıda, yerde ya da masada karşılıklı ya da eşli oyunlar oynayın.

- Çocuklarınıza yaşına uygun, ev içerisinde yapabileceği sorumluluklar verin.

-7 yaşından önce çocuklarınızı bilgisayar, laptop, i-pad ve akıllı telefon ile tanıştırmayın. 7 yaşından sonra ise günde 1 saat olacak şekilde sizin eşliğinizde eğitsel oyunlar ile zaman geçirmesini sağlayın. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipioğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com