Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gaziantep'te Kur'an Kursu eğitmenlere seminer verildi

Gaziantep'te Kur'an Kursu eğitmenlere seminer verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 4-6 yaş grubu çocuklar için başlatılan Kur'an Kurslarında görev alacak eğitmenlere Gaziantep'te seminer verildi.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 16:16
Gaziantep'te Kur'an Kursu eğitmenlere seminer verildi

Gaziantep İl Müftülüğü tarafından merkez ve taşra ilçelerde açılması planlanan 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu sınıflarında görevlendirilecek bayan eğitmenler için uygulamalı eğitimden oluşan bir seminer düzenlendi.

İl Müftülüğü tarafından bayan eğitmenlere yönelik verilen seminere Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Eğitim Uzmanı Fatma Kotan, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Sivas İl Müftülüğü Eğitim Uzmanı Ayşegül Gözeri, İl Müftü Yardımcısı Esma Erten ile eğitmenler katıldı.

Seminerin tanıtımı İl Müftü Yardımcısı Esma Erten tarafından yapılırken, seminerde bir konuşma yapan Müftü Çelik, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın din eğitiminin erken yaşta başlamasının büyük bir önem arz ettiğini belirtti.

04-06 yaş grubu Kur’an Kurslarını çok önemsediklerini belirten Çelik, “Bu gruba öğreticilik yapacak personelimizin daha donanımlı olarak görevlerini ifa edebilmeleri için bu semineri tertipledik. Zaman içerisinde bu kurslarımızın sayısını peyderpey arttırmayı planlıyoruz. Seminerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Eğitim Uzmanı Fatma Kotan ise konuşmasında, 4-6 yaş grubu çocukların din eğitiminde dikkat edilmesi gereken hususların olduğunu belirterek, ders kitaplarının uygulanışı, 4-6 yaş grubunda oyun, drama, metaforik uygulamalar, sanat etkinliği ve müzik konularında bilgi verdi.

Seminerde 4-6 yaş öğrencilerin Kur’an’ı Kerim öğrenme teknikleri ile ilgili bilgi veren Ayşegül Gözeri de “Muhatabımızın çocuk olduğunu unutmayalım. Onların bilişsel, duyusal, psiko-motor ve en önemlisi dil gelişimlerini göz önünde bulundurarak oyunlarla ve dramalarla Kur’an dersine devam edelim. Kur’an eğitimi verirken bunu çocuklarımıza Kur’an’ı sevdirerek yapalım.” şeklinde konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN İLAHİYAT 30. YILINDA

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com