Advert
Advert
Advert

Gaziantep'te ilk ders zili çaldı

Türkiye genelinde 2014-2015 eğitim öğretim yılı bugün çalan ders zili ile başladı. Gaziantep'te ikamet eden 35 bin anasınıfı ve 1. sınıf öğrencisi uyum programı kapsamında okul hayatına başladı.

Gaziantep'te ilk ders zili çaldı
Gaziantep'te ilk ders zili çaldı

GAZİANTEP- İl milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin katılımıyla Gaziantep’in Şehitkâmil ilçesinde bulunan Nilgün İsmet Akınalan İlkokulunda 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni ile başladı. Celalettin Ekinci ve beraberindekiler sınıflarI gezerek minik öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin katılımlıyla uygulanan uyum programı sonrası Gaziantep genelindeki 520 bin 264 öğrenci, 15 Eylül Pazartesi günü okula başlayacak. Gaziantep’te bu yıl 18 bin 500 öğretmen görev yapacak. İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gaziantep’in eğitimde geri olduğu algısını ortadan kaldırmak için çalışacaklarını söyledi.

Öğrenci velilerinden eğitim öğretime daha fazla manevi destek sunmalarını belirten Ekinci, “Geleceği emanet ettiğimiz minik yavrularımızın, daha iyi ortamlarda, daha güzel meteryallerle destekleyerek eğitim hayatlarını daha kaliteli sürdürmeleri için ben ve ekibim canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Gaziantep, eğitimde bu sene milli eğitim müdürlüğü olarak öğretmenlerime, çalışanlarıma ve velilere güvenerek şöyle bir söz veriyorum. Gaziantep bu sene eğitimde çağ atlayacak. Bütün özverimiz, gayretim, çabamızla bugüne kadarki Gaziantep’in eğitimdeki geri olduğu algısını değiştirmek için, tamamen yok etmek için bir çaba içerisine gireceğiz. Biliyorsunuz Gaziantep’imizde böyle bir anlayış var. Eğitimde oldukça kötü olduğumuz, sonlarda olduğumuz şeklinde bir algı var. Bu algıyı tamamen yok etmek istiyoruz. ”dedi.(İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu