Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Gaziantep'te ilk ders zili çaldı

Gaziantep'te ilk ders zili çaldı

Türkiye genelinde 2014-2015 eğitim öğretim yılı bugün çalan ders zili ile başladı. Gaziantep'te ikamet eden 35 bin anasınıfı ve 1. sınıf öğrencisi uyum programı kapsamında okul hayatına başladı.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 19:01
Gaziantep'te ilk ders zili çaldı

GAZİANTEP- İl milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin katılımıyla Gaziantep’in Şehitkâmil ilçesinde bulunan Nilgün İsmet Akınalan İlkokulunda 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni ile başladı. Celalettin Ekinci ve beraberindekiler sınıflarI gezerek minik öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin katılımlıyla uygulanan uyum programı sonrası Gaziantep genelindeki 520 bin 264 öğrenci, 15 Eylül Pazartesi günü okula başlayacak. Gaziantep’te bu yıl 18 bin 500 öğretmen görev yapacak. İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gaziantep’in eğitimde geri olduğu algısını ortadan kaldırmak için çalışacaklarını söyledi.

Öğrenci velilerinden eğitim öğretime daha fazla manevi destek sunmalarını belirten Ekinci, “Geleceği emanet ettiğimiz minik yavrularımızın, daha iyi ortamlarda, daha güzel meteryallerle destekleyerek eğitim hayatlarını daha kaliteli sürdürmeleri için ben ve ekibim canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Gaziantep, eğitimde bu sene milli eğitim müdürlüğü olarak öğretmenlerime, çalışanlarıma ve velilere güvenerek şöyle bir söz veriyorum. Gaziantep bu sene eğitimde çağ atlayacak. Bütün özverimiz, gayretim, çabamızla bugüne kadarki Gaziantep’in eğitimdeki geri olduğu algısını değiştirmek için, tamamen yok etmek için bir çaba içerisine gireceğiz. Biliyorsunuz Gaziantep’imizde böyle bir anlayış var. Eğitimde oldukça kötü olduğumuz, sonlarda olduğumuz şeklinde bir algı var. Bu algıyı tamamen yok etmek istiyoruz. ”dedi.(İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com