Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gaziantep'te engelli öğrencilere tablet dağıtıldı

Gaziantep'te engelli öğrencilere tablet dağıtıldı

Gaziantep'te "Engelsiz Bilişim Projeleri" kapsamında engelli öğrencilere tablet dağıtımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2015 Cumartesi 01:36
Gaziantep'te engelli öğrencilere tablet dağıtıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan ‘Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği’ protokolü kapsamında eğitim çağında olan engelli öğrencilere  tablet bilgisayar dağıtıldı.

Tablet dağıtım töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, “Engelli olmak kimsenin suçu değildir. Engellilerde yaşamlarını sürdürmek için çalışmak ve gelir sağlamak zorundadır. Çalışmak, severek çalışmak yaşamı güzelleştirir, insanı mutlu eder. Engellilere acımak, onlara bakarak duygulanmak soruna çözüm getirmez. Engellilerin de yapabileceği işler vardır ve onlara iş sağlamanın yolu bu okullardan ve özverili öğretmenlerimizin sabırlarından geçmektedir.” dedi.

Gaziantep Özel eğitim uygulama ve iş uygulama merkezinde 105 öğrenci ve 50 öğretmenlerinin olduğunu belirten Yanmaz, “Her öğretmen başına yaklaşık 2 öğrenci düşmektedir. Böylelikle engelli öğrencilerimize en kaliteli ve sağlıklı şekilde eğitim hizmeti verilmektedir. ”ifadelerini kullandı.

“Engelsiz Bilişim Projeleri” kapsamında tablet dağıtım töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, öğretmen ve idareciler ile bir araya gelerek özel eğitimin geliştirilmesi ile ilgili fikir alış verişinde bulundu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com