Advert
Advert
Advert

Gaziantep'te bayram hazırlıkları tamam

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi halkın rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda bayram geçirmeleri için hazırlıklarını tamamladığını açıkladı.

Gaziantep'te bayram hazırlıkları tamam
Gaziantep'te bayram hazırlıkları tamam

Ulaşım, güvenli alışveriş, mezarlık, turizm, kurban kesim alanları konusunda bir takım tedbirlerin alındığını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 9 günlük Kurban Bayramı tatili ve öncesinin huzurlu geçmesini sağlayacak önlemler aldığını açıkladı.

Bayramda otobüs ve tramvaylar ücretsiz olurken, özel halk otobüslerinin de indirimli hizmet vereceği belirtildi. Ayrıca, ücretsiz otobüs seferlerine ek olarak arife günü de dâhil bayram boyunca Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüsler Balıklı Meydanı’ndan Yeşilkent ve Asri mezarlığa ücretsiz olarak taşıma hizmeti verecek.

8 bin adet fidan dağıtılacak

Bayram boyunca 24 saat ekibiyle halka hizmet verecek olan Mezarlıklar Müdürlüğü, ayrıca akraba veya yakınlarını ziyaret edecek kadınlara şal hediye edecek. Orta refüj düzenleme, asfaltlama ve temizlik çalışmalarının yapıldığı mezarlıklarda ayrıca, 24 saat anons sistemiyle Kur’an-ı Kerim okunacağı belirtildi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından, merkez ve ilçelerdeki mezarlıklarda yaklaşık 8 bin çam ve gülfidanı ücretsiz dağıtılacak.

'Kurban yakalama timi' kuruldu

Bu arada Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı tarafından sahiplerinin ellerinden kaçan kurbanları yakalamak için aralarında veterinerlerin de bulunduğu “Kurban Yakalama Timi” kurulduğu ve bu timin bayram süresince hizmet vereceği belirtildi.

Şikâyetler “Alo 153” bildirilebilecek

Ayrıca Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren motorize, mobil, sivil ve resmi ekipler; dilenci, seyyar satıcı, işportacılara karşı tedbirler alırken, halkın alışveriş yaptığı işletmeler de rutin denetlemelerin dışında, satışa sunulan ürünler ve satış ortamlarında da denetimlerini sıklaştırdı.

Ayrıca belirlenen kurban kesim alanları dışında park yerleri, kentin ana arterleri, özellikle cadde ve sokaklarda kesimlerin olmaması noktasında denetimler sıklaştırılacak. Belirtilen hususlara uymayan ve çevre kirliliğine sebep olanlar hakkında da yasal işlem yapılacak.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır