Advert
Advert
Advert

Gaziantep'te baklava yeme yarışması düzenlendi

Gaziantep'te 50 katılımcının katılımıyla Kavaklık Parkında baklava yeme yarışması düzenlendi.

Gaziantep'te baklava yeme yarışması düzenlendi
Gaziantep'te baklava yeme yarışması düzenlendi

Kavaklık Parkında 50 yarışmacının katıldığı etkinlikte, katılımcılar yarışma öncesi kurallara uymaları ve sağlık sorunları konusunda uyarıldı. Yarışmada 1 kilo baklavayı 3 dakika 46 saniyede bitiren Mehmet Yıldızhan birinci, Mehmet Genç ikinci, Mushap Uçmaz üçüncü oldu.

Rahatsızlanmaları halinde yarışmayı bırakmaları istenen yarışmacılar için sağlık ekibi hazır bulundu. Bir kilo baklavayı en kısa sürede bitirmeye çalışan yarışmacılar, renkli görüntüler oluşturdu. Yarışmanın jüri üyeliğini, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı (TASFED) Yaşar Yalçın Manav ve  Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen şef temsilcileri yaptı.

Gaziantep’in Türkiye’deki  gastronominin en önemli şehirlerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Uluslararası “Şefler Yarışması” düzenlemeyi de düşündüklerini ifade eden Manav,“Bir okul akademi aşçılık akademisi projemiz var. Her gün binlerce kilo ekmeğimiz var, bu doğrultuda bayanlar arası bayat ekmek yemekleri ve yarışması düzenlemeyi düşünüyoruz. İsrafı önlemek için. Her şeye layıktır Gaziantep’imiz.”şeklinde konuştu.

Bu arada yarışmada dereceye girenlere ödülleri, yarın gerçekleştirilecek ödül töreninde verilecek. Yarışma juri üyesi olarak Sırbistan Tutin Belediye Başkanı Semseddin Kuçeviç de katıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı