Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Gaziantep'te antibiyotik kullanımı değerlendirme toplantısı yapıldı

Gaziantep'te antibiyotik kullanımı değerlendirme toplantısı yapıldı

Gaziantep'te Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından 'Antibiyotik Kullanımı Değerlendirme Toplantısı' düzenlendi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 21:52
Gaziantep'te antibiyotik kullanımı değerlendirme toplantısı yapıldı

Gaziantep Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından İl Sağlık Müdürlüğünde tertiplenen toplantıda antibiyotik kullanımına ilişkin veriler paylaşıldı.

Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Tanrıverdi ve Eczacı Odası Başkanı İrfan Demirci katıldı.

Sağlık Müdürlüğü eğitim salonunda düzenlenen toplantıda Gaziantep’in antibiyotik kullanımı değerlendirildi. Toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Emin Keten tarafından hayvanlarda kullanılan antibiyotiklerin denetimlerini ve alınabilecek önlemleri içeren bir sunum yapıldı.

Sunum sonrasında konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, tıpta antibiyotik kullanımının yanı sıra tarım ve hayvancılık sektörlerinde de antibiyotik kullanımının önemli bir sorun teşkil ettiğini dile getirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Mehmet Karayılan da konuşmasında,  bu konuda daha hassas davranılacağını vurgulayarak gerekli önlemlerin alınacağını dile getirdi.

Toplantı sonunda Gaziantep’te gereksiz antibiyotik kullanımının önüne geçebilmek için ilgili kurumları içine alan geniş çaplı bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com