Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Gaziantep'te 4 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Gaziantep'te 4 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Gaziantep'te 'Şehitkamil Bal Ormanı Projesi' kapsamında 50 bin metrekare alana 20 çeşitten oluşan toplam 4 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 23:28
Gaziantep'te 4 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Şehitkamil Bal Ormanı Projesi kapsamında Battal Mahallesi Karlık Deresi mevkiinde yapılacaka ağaçlandırma çalışmaları, düzenlenen yoğun katılımlı törenle başladı.

Etkinliğe, Gaziantep Vali Yardımcısı Turgay Ergin, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Müftüsü Ömer Keskin, Şehitkamil Meclis Üyeleri çok sayıda vatandaş ve çocuk katıldı.

Projeye hakkında bilgi veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, projenin hayata geçirilmesinde emeği olan tüm kurum ve kişilere teşekkür etti.

Projenin önemine değinen Fadıloğlu, “‘Bi Dünya Yeşil Projesi’ çerçevesinde bugün 11.’sini gerçekleştirecek olduğumuz bu ağaçlandırma çalışması, diğerlerinden biraz farklı. Biz bu projeyi devam ettirmek istiyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz ‘Bi Dünya Yeşil Projesi’nde bu proje ‘bal ormanı’ olarak planlandı. Özellikle bu bölgedeki yerleşim alanlarının ekonomisine katkı sağlamak adına, arıcılığı geliştirmek için burada iki arılık bölge olacak. Burada 80’e yakın kovanın olması söz konusu. Bu projedeki amaç; özellikle erozyonu engellemek, yeşilliği arttırmak, arıcılığı geliştirmektir.”dedi.

Hayata geçirilen projenin arıcılara büyük fayda sağlayacağını dile getiren Battal Mahallesi Muhtarı Kadir Tis ise, “Mahallemize çok önemli bir değer kazandırıldı. İnşallah bu çalışmaların devamı gelir. Mahallemizde arıcılık var. Bu projenin arıcılara çok büyük faydası olacak. Mahallemizde geleceğimize aktarabileceğimiz bir orman oldu.”ifadelerini kullandı.

Projeye destek için etkinlik alanındaki yerlerini alan çocuklar da fidan dikti. Fidan dikiminin ardından çocuklar, üzerine isimlerinin yazılı olduğu etiketleri fidanlara diktiler.  

Şehitkamil Bal Ormanı Projesi, 50 bin metrekare alan üzerine 2 arılık konuşlandırılabilecek. Her bir arılığa, ortalama 30-40 adet kovanın konması ve her bir kovandan da 20 kilogram bal üretiminin gerçekleşmesi hedefleniyor.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com