Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Gaziantep'te 22'inci GAPSHOES fuarı açılacak

Gaziantep'te 22'inci GAPSHOES fuarı açılacak

​Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen '22. Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Fuarı (GAPSHOES)', 16 Aralık Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilere açacak.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2015 Pazar 19:00
Gaziantep'te 22'inci GAPSHOES fuarı açılacak

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Kunduracılar Odası, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Odası ve KOSGEB destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından organize edilen GAPSHOES Fuarı, ayakkabı sektörünü buluşturmaya devam ediyor.

Temsil edilecek firma sayısının 270 ve marka sayısının 750 olduğu belirtilen fuara, Gaziantep’in yanı sıra Adana, Ankara, Antakya, Çankırı, Çorum, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Osmaniye, Samsun, Sinop ve Şanlıurfa’dan ayakkabı, terlik, deri, saraciye üreticileri ile ayakkabı makine üreticileri katılacak.

19 Aralık tarihine kadar açık olacak fuarı, Türkiye’nin her noktasından profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra yurt dışından başta Ortadoğu, Afrika ve Türk Cumhuriyetleri ülkelerinden olmak üzere 25 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yılda iki defa yaz ve kış sezonları için gerçekleştirilen GAPSHOES Fuarı’nın sektöre katkısının çok önemli olduğunu belirten GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, sektörel fuarların firmaların kalıcı olması, ihracatın süreklilik arz etmesi ve pazar çeşitlendirmesinin başarısı açısından önemli imkanlar sunduğunu belirtti.

Gaziantep’in, Türkiye’de ayakkabı sektörünün nabzını tuttuğunu ve en önemli ayakkabı üreticilerinin faaliyet gösterdiğine işaret eden Konukoğlu, Gaziantep’ten en fazla ayakkabı ihracatı yapılan pazarların başında Ortadoğu, Türkiye Cumhuriyetleri, AB ülkeleri ve Afrika ülkelerinin geldiğini bildirdi.

Müşteri beklentilerine göre vizyonunu çizen ve yeni pazarlama stratejileri belirleyen ayakkabı sektörünün ulusal ve uluslararası pazarlarda büyüyeceğine inandığını sözlerine ekleyen Konukoğlu, “Ayakkabı ve terlikte markalaşma çalışmalarına hız vermemiz, toplam kalite ve yenilikçi anlayışımızı üretime yansıtmamız, katma değeri yüksek ürünler üretmemiz sektörün rekabet gücüne güç katacaktır.”ifadelerini kullandı.

Etiyopya’dan alım heyeti gelecek

Akort Fuarcılık Genel Müdürü Hülya Akkaya da verdiği bilgide, GAPSHOES Fuarı’nın tanıtımı için başta Etiyopya olmak üzere Azerbaycan, Irak, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika ve Avrupa üzerine yoğunlaştıklarını ve ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Alım heyetleri gelmesi için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Akkaya, “GSO ile yapılan çalışmalar sonucunda Etiyopya’dan getirilecek alım heyeti ile dört gün boyunca görüşmeler gerçekleştirilecek.” dedi.

Akkaya, bu yıl ilk defa Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği’nin stant açarak merkez statüsünde fuara katıldığını, ayrıca sektörlerle ilgili toplantılar yapılacağını belirtti.

Akkaya, Suriye’den 11, Çin ve Irak’tan 1’er olmak üzere toplam 13 uluslararası katılımcının da fuarda yer alacağını kaydetti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Kamu Alacaklarına Türk Lirası Düzenlemesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com