Reklamı Geç
Advert
Advert

Gaziantepspor Başkanı Urfalı İbrahim Kızıl tutuklandı

Gaziantepspor Başkanı Şanlıurfalı İbrahim Kızıl, kardeşi Mehmet Kızıl ve Yeminli Mali Müşavir Sabri Hamamcı başta olmak üzere toplam 15 kişi tutuklandı.

Gaziantepspor Başkanı Urfalı İbrahim Kızıl tutuklandı
Gaziantepspor Başkanı Urfalı İbrahim Kızıl tutuklandı
Aslen Suruçlu olan Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl'ın karar dün gece saat 04'te 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nden çıktı. Mahkeme hakimi İbrahim Kızıl, Mehmet Kızıl, Sabri Hamamcı, İlhami Şimşek, Emin Tığrak, Tahir Tığrak, Abdullah Gilgil, Mehmet Hanifi Kesici, Doğan Kesici, Hüseyin Doğan, Hasan Kaçan, İbrahim Halil Güvenç, Ahmet Karapınar, Sefa Kavakoğlu, Mehmet Raşit Çakır tutuklarken, Halil Aksu, Mustafa Kızıl, Celal Tığrak, Tamer Çalışkan, Mahmut Kesici, Emrah Söylemez, Mesut Söylemez  tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Gaziantep dün gündüz başlayan ve gece yarısından sabaha kadar süren davanın heyecanını yaşadı. Başkan İbrahim Kızıl başta olmak üzere, Mehmet Kızıl ve Mustafa Kızıl'ın aralarında bulunduğu 22 kişi önce savcılıkta sorgulandı sonra nöbetçi mahkemeye çıkartıldı.

Muhabirlerimizin saat 04.00'a kadar takip ettiği davada, zanlıların sorgulaması ve ifadeleri sırasında adliyenin koridorlarına kimse yaklaştırılmadı. Sadece avukatların girebildiği koridor ve mahkeme salonunda hakim zanlıları teker teker sorguladı.

Dava süresince, hakimin karşısına çıkan zanlılar, haklarındaki iddialara yanıt verdi. Alınan bilgiye göre, İbrahim Kızıl'ın mahkeme hakimine kendisinin rahatsız olduğu için olup bitenden haberi olmadığını söylediği öğrenildi. Tüm zanlıların yakınlarının merakla takip ettiği mahkemeye çıkartılan zanlılardan Gaziantepspor yöneticisi olarak Mehmet Kızıl, kardeşi Mustafa Kızıl, Sabri Hamamcı, Halil Aksu ve İlhami Şimşek yer aldı. Diğer zanlıların ise kulüp muhasebecileri, şehrimizde faaliyet gösteren firmaların sahipleri ve yetkilileri olduğu belirtildi.

İŞTE TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST BIRAKILANLAR

Mustafa Kızıl

Halil Aksu,

Celal Tığrak ,

Tamer Çalışkan

Mahmut Kesici

Emrah Söylemez

Mesut Söylemez

İŞTE TUTUKLANANLAR

İbrahim Kızıl

Mehmet Kızıl

Sabri Hamamcı

İlhami Şimşek

Emin Tığrak

Tahir Tığrak

Abdullah Gilgil

Mehmet Hanifi Kesici

Doğan Kesici

Hüseyin Doğan

Hasan Kaçan

İbrahim Halil Güvenç

Ahmet Karapınar

Sefa Kavakoğlu

Mehmet Raşit Çakır
Kaynak; Gaziantep 27 Gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar