Advert
Advert
Advert

Gaziantep ve Bitlis'te de eğitime ara verildi

Bölgede etkisini artıran kar yağışı ve don sebebiyle Gaziantep ve Bitlis'te de eğitime ara verildi.

Gaziantep ve Bitlis'te de eğitime ara verildi
Gaziantep ve Bitlis'te de eğitime ara verildi

Gaziantep şehir merkezinde ve bazı ilçelerde etkili olan kar ve soğuk hava yüzünden ulaşım güçlükle sağlanırken, Gaziantep Valiliği, kar yağışı ve yaşanan yoğun buzlanma nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtilirken, vatandaşların, özellikle ulaşımda kar yağışı nedeniyle oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Açıklamada, “Alınan meteorolojik tahmin verilerine göre, bölgemizde görülen kar yağışı, aşırı buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, il Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile 5 Ocak 2016 Salı günü ilimiz dâhilindeki resmi ve özel tüm ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.” denildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personellerin de 1,5 gün süre ile idari izinli sayılacağı belirtildi.

Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi

Etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Bitlis'te de eğitime 1 gün ara verildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis'te etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 Ocak Salı (yarın) günü Bitlis merkez ve merkeze bağlı okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu. (İbrahim Koçyiğit, Șükrü Tontaş -İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı