Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gaziantep Valisi okul müdürleriyle bir araya geldi

Gaziantep Valisi okul müdürleriyle bir araya geldi

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, kentte görev yapan okul müdürleriyle bir araya gelerek, eğitimde mutlaka farkındalık oluşturmaları gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 10:51
Gaziantep Valisi okul müdürleriyle bir araya geldi

Gaziantep’te okul müdürleriyle bir araya gelen Vali Ali Yerlikaya, kentin nüfus yoğunluğu olarak Türkiye’de 8’inci sırada öğrenci sayısı bakımından ise 5’inci sırada olduğunu belirterek, eğitimde mutlaka farkındalık oluşturmak zorunda olunduğunu ifade etti.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan toplantıya Vali Ali Yerlikaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, ilçe Kaymakamları, İl ve İlçe eğitim yöneticileri ile il genelindeki tüm okulların müdürleri katıldı.

Toplantı açılışında katılımcılara hitap eden Vali Yerlikaya, Türkiye başarı ortalamasında ilimizin okul öncesinde okullaşma oranında 78’inci olduğunu, ilkokullarda bir sorun olmadığını, TEOG ve LYS’ de Türkiye ortalamasının altında bulunan okul sayısının, ortalamanın üstünde bulunan okul sayısından fazla olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan performans değerlendirme sitesinde tüm okulların Türkiye’de ve ilimizdeki başarı sıralarının herkes tarafından görebileceğini, bunun yanında sosyal faaliyetlere de önem vereceklerini, sınav başarısı ve sosyal faaliyetlerde başarı gösteren okullarımızın yöneticilerinin ve öğretmenlerinin ödüllendirileceğinin belirtti.

Gaziantep’te yapılan okullar ve devam eden inşaatların önemli bir bölümünü yerinde incelediğini belirten Yerlikaya, “Yapılarda görülen eksikliklerin yeni yapılacak okullarda olmaması için çok hassas davranıyoruz. Yeni nesil okullar yapacağız. Bu okulların yapımında meslek odaları ile birlikte çalışacağız. Bu sayede daha sağlam ve güzel okullar yapacağız.”ifadelerini kullandı.

Okulların temizliği ve düzeni konusunda İŞKUR ile yapılan protokol kapsamında 2 bin 190 hizmetli alındığını bildiren Vali Yerlikaya, bu hizmetlilerin okullarda en verimli şekilde çalışması konusunda okul müdürlerinin duyarlı olmalarını istedi.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz tarafından bu yıl uygulanacak başarı-performans artırma konusuna ilişkin sunum yapıldı.

Konuyla ilgili web sitesinin tanıtımını yapan Yanmaz, okul müdürleri ile ilgili bilgilere, branş bazındaki başarı değerlerine, ilçeler arası başarı değerlendirmesine ve okulların kendi aralarındaki başarı değerlendirmelerine ulaşılabileceğini ifade etti.

Toplantının son bölümünde ise okul müdürleri söz alarak görüş ve önerilerini Vali Yerlikaya’ya ilettiler.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com