Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Gaziantep Milletvekili Şeker'den şok İddia; Urfa'da bir otelde

Gaziantep Milletvekili Şeker'den şok İddia; Urfa'da bir otelde

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Suriyeli muhaliflerin, ABD’li yetkili ve askerler ile aşiret reislerinin Şanlıurfa’da bir otelde Esad sonrası döneme ilişkin planlamalarda bulunduğunu belirterek, “Şanlıurfa’da bir otelde iki gün boyunca yapılan bu toplantılardan hükümetin bilgisi var mı?” diye sordu.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2012 Çarşamba 09:52
Gaziantep Milletvekili Şeker'den şok İddia; Urfa'da bir otelde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker, Amerikalı yetkili ve askerler, farklı Suriyeli muhalif örgütlerin temsilcileri ve aşiret reislerinden oluşan 150 kişilik bir grubun, 22-23 Aralık 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da bir otelde iki gün boyunca toplantı yaptıklarını söyledi.

Toplantılarda; Esad sonrası döneme ilişkin planlamalarda bulunulduğunu, muhalif grupların birleşmeleri ve Esad sonrası oluşacak kabinede yer alacak kişilerin belirlenmesine yönelik konuların konuşulduğunu ifade eden Şeker, Demokrasi talebiyle yaklaşık 21 aydır süren olaylarda binlerce kişi can verirken, Türkiye’de kapalı kapılar ardında Esad sonrası hükümetin şekillendirilmesinin demokrasi ile bağdaşmadığını kaydetti.

Söz konusu toplantıların ciddi tepkilere neden olduğunu ifade eden Şeker, Başbakan Erdoğan’a şu soruları yöneltti:

1.Şanlıurfa’da bir otelde iki gün boyunca yapılan toplantılardan Hükümetinizin bilgisi var mıdır?

2.22-23 Aralık 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilen bu toplantılara, Suriyeli muhalifler dışında hangi ülkelerin yetkili ve askerleri katılmıştır? Bunların sayıları ve görevleri nedir?

3.Söz konusu toplantıların masrafları kim tarafından karşılanmıştır?

4.Şanlıurfa’da bir otelde kapalı kapılar ardında Esad sonrası döneme ilişkin iktidar paylaşımı yapılması demokrasi ile bağdaşmakta mıdır?

GAZİANTEP GÜNCEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com