Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki dördüz kaplanlar tanıtıldı

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki dördüz kaplanlar tanıtıldı

Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya gelen dördüz yavru kaplanlar, düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 22:39
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki dördüz kaplanlar tanıtıldı

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde Zeyna ve Herkül isimli kaplanların dördüz yavruları dünyaya geldi. Dördüzlerin tanıtımı için hayvanat bahçesi içinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Geçen yıl da dördüz kaplanların dünyaya geldiği bahçenin yeni dördüz kaplanlarının tanıtım toplantısında konuşan Şahin, sevinçlerinin devam ettiğini söyledi.

Yeni doğumlarla birlikte hayvanat bahçesinde sayıları 17'ye ulaşan kaplanlara ziyaretçiler yoğun ilgi göstererek, yavru kaplanlarla bol bol fotoğraf çekti.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde ikinci kez dördüz kaplan sevinci yaşanırken, geçen sene de dördüz doğum yapan kaplanlara bu sene 4 tane daha eklendi.

Herkül ve Zeyna adlı kaplan çiftinin iki yıl üst üste dördüzlerinin dünyaya gelmesine sevinen Şahin, dünyaya gelen dördüz kaplanların türünün dünyada tükenmekte olduğunu dördüz kaplanlara konulacak isimleri ise yapacakları anket ile belirleyeceklerini ifade etti.

Hayvanat bahçesinde 300 türde 7 bin hayvan olduğunu hatırlatan Şahin, “Hijyen bakımından, dengeli beslenme açısından çok muhteşem bir ortam sağlıyoruz. Bunun neticesinde de üretkenliğimiz yüzde 70-75'i buluyor. Dünyada bu kaplan türlerinin soyu tükenmekte. Dünyada 3 bin 500 tane kaldı. Şu an bizde 17 oldu. Geçen yıl dördüzümüz oldu. Bu yıl yine dördüzümüz oldu.”dedi.

Çeşitlilik sayesinde hayvanat bahçesinde safari parkı da açtıklarını belirten Şahin, “Geçen yıl 23 Nisan'da açtığımız safari parkının ziyaretçi sayısı 3 milyona ulaştı. Şimdi ikinci müjdemiz de yaklaşık bir yıl sonra aslanların, kaplanların safari parkını hazırlıyoruz. Şu anda 25 uyumlu, birbiriyle yaşayan hayvan türümüz bir aradalar. Doğa, çevre bize emanet. Bu çevreyi korumak, hayvan haklarını korumak ve onlara uygun şartları sağlamak bizim vazifemiz. Bu konuda Türkiye'de örnek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından Şahin ve beraberindeki ekip, yeni dünyaya gelen dördüz kaplanlar ile 2 şempanzeyi biberonla besledi. Lama ve deveyi de bir süre seven Şahin, daha sonra safari parkı gezdi.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com