Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gazetici -Yazar Yusuf Kaplan Şanlıurfa da Konferans verdi

Gazetici -Yazar Yusuf Kaplan Şanlıurfa da Konferans verdi

Şanlıurfa İl Müftülüğü Camiler ve Din görevlileri haftası münasebetiyle 15.10.2014 Çarşamba günü Personele yönelik konferans düzenledi.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2014 Perşembe 07:02
Gazetici -Yazar Yusuf Kaplan Şanlıurfa da Konferans verdi

Urfa city Avm Konferans salonunda düzenlenen Programa konusmacı olarak Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan Katıldı


Urfa city Avm 'de düzenlenen Konfrans'a Eyyübiye İlçesine bağlı Abomor Camii İmam-Hatibi M.Fatih Kahvecibaşı'nın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı

Programda açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Tüm Din Görevlilerimizin Cami ve Din görevlileri haftasını kutluyorum. Bu hafta önemli bir hafta Din görevlilerimizin hatırlanması, camilerimizin hatırlanması oldukça önemli ifadelerini kullandı.
İl Müftüsü İhsan Açık'ın konuşmasının ardından Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan Cami ve Gençlik konulu konferansını verdi.
Bu dünya'da yaşadığımızdan eminmisiniz? Bu çağ, bu dünya bizim kurduğumuz çağ mıdır. Sorularıyla sohbetine başlayarak bir zihin fırtınası başlattı. Cevap verenlere hayır cevap vermeyin sadece düşünün dedi.
Hayalleri olmayan toplumlar başkalarının hayallerini yaşamaktan kurtulamazlar. Ya iddialarınız olacak ya da başkalarına uyacaksınız.
Kaplan konuşmasında olaylara çok materyalistçe baktığımızı ifade ederek teşhis etmeden tedavi yapmaya, ezbere konuşmaya çabaladığımızı ifade etti.
Müslüman haysiyetini koruyan ve haysiyetini çiğnetmeyen kişidir.Mümin emniyetini teminat altına alan kişidir.Batıda Hz. Peygambere saldırı vardır. Bunların omurgasında bu var. Batılılar neden Kur'ana değil Hz Peygambere saldırıyorlar. Peygamberi devre dışı bıraktığınızda din devre dışı kalır. Hz Peygamber boşuna gönderilmedi. Usul yoksa fusul vardır, sapma kopma vardır. Kuran kaynaktır, Sünnet ırmaktır Kuran okunmak içindir.

Urfa city Avm salonunda gerçekleşen konferansa; Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık,Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Metin Ilcı, Halk Sağlık İl Müdürü, Dr Osman Koyuncu, İl Müftü Yardımcıları ,İlçe Müftüleri Şanlıurfa Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Gündüz ,İlâhiyat Fakültesi Öğretim Din Görevlileri ve Kuran Kursu Öğreticileri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com