Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Gazeteciyi Ölümle Tehdit Ettiler

Gazeteciyi Ölümle Tehdit Ettiler

Kanal Urfa Suruç Muhabiri ve Meşale Gazetesi sahibi Galip Demirli’nin cep telefonuna kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ölüm ve tehdit mesajlarını gönderildiği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2013 Çarşamba 14:48
Gazeteciyi Ölümle Tehdit Ettiler


İddiayı esefle karşılayıp şiddetle kınadıklarını söyleyen Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel POLAT;  “Savcılık ve Emniyet’i göreve davet ediyoruz.” Dedi.

İddia ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan  Polat; “Üyemiz, Kanal Urfa Suruç Muhabiri ve Meşale Gazetesi sahibi Galip Demirli’nin cep telefonuna kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından gönderilen ölüm ve tehdit mesajlarını esefle karşılayıp şiddetle kınıyoruz. Savcılık ve Emniyet’i göreve davet ediyoruz.

Kanal Urfa Suruç Muhabiri Galip Demirli, bir süre önce Suruç Devlet Hastanesinde yaşanan sağlık sıkıntılarını halkın yararını göz önünde bulundurarak haberleştirmiştir. Söz konusu haberde 120 bin nüfuslu ilçede tek bir ambulansın olduğu, hastanede bulunan röntgen cihazının çalışmadığı medyaya taşınmıştır.

İlçe Devlet Hastanesindeki sorunları gören gazeteci meslektaşımız, 3 gün boyunca konuyu haberleştirerek kamuoyunu ve yetkilileri bilgilendirmiştir.

Haberin Kanal Urfa ekranlarına yansımasının ardından Galip Demirli’nin cep telefonuna ölüm ve tehdit mesajları gönderilmeye başlanmıştır. Gazeteci arkadaşımız bu olaya tepki gösterip yaşanan bu ilkel tavrı ve tacizi, kurumu başta olmak üzere savcılık ve emniyet yetkililerine bildirmiştir.


“Basın özgürlüğüne saygı bekliyoruz"
Olaya konu olan haberin yayımından sonra kurum tarafından yapılan açıklamalar da haberin doğruluğunu teyit etmektedir. Toplumun sağlık sorunlarına cevap vermek üzere kurulan Devlet Hastanesi, haber ve eleştiri üzerine eksikliğini gidereceğine gazeteci arkadaşımızı hedef tahtasına koymuştur. Bu yanlış anlayışın değişeceğine inanmaktayız.
Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak, gazeteci arkadaşımız Galip Demirli’ye ölüm ve tehdit mesajlarını gönderenleri esefle kınıyoruz. Yargının bu olayı bir an önce aydınlatacağına inandığımızı ifade ediyoruz” diye tepki gösterdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com