Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Gazetecilik mesleğinin standardı nedir? Tartışmaya açıldı

Gazetecilik mesleğinin standardı nedir? Tartışmaya açıldı

Gazetecilik mesleğine yönelik ulusal meslek standartlarının belirlenmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2016 Salı 12:18
Gazetecilik mesleğinin standardı nedir? Tartışmaya açıldı


Etkin ve nitelikli istihdamın sağlanabilmesi, mesleki eğitim ve öğretim programlarının hedefe yönelik olarak oluşturulabilmesi ve Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde mesleklerin belgelendirilebilmesi için ihtiyaç duyulan ulusal meslek standartlarının basın sektöründe güçlendirici rol oynaması hedefleniyor. BYEGM ile Mesleki Yeterlilik Kurumu arasında 25.06.2013 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü ile başlayan süreç sağlam adımlarla ilerliyor.
Gazetecilik meslek örgütleri, üniversiteler ve meslek temsilcileri ile yapılan çalıştaylar sonucunda hazırlanan meslek haritalarında gazetecilik mesleği, on alt meslek grubuna ayrılıyor. Daha önce standartları belirlenip Resmi Gazete’de yayımlanan dört alt meslek grubunun ardından, kalan altı meslek grubuna; Düzeltmen-Musahhih-(Seviye 5), Görsel Yönetmen-(Seviye 6), Haber Editörü-(Seviye 6), İstihbarat Şefi-(Seviye 6), Sayfa Editörü-(Seviye 6), Sayfa Sekreteri-(Seviye 5) ilişkin ulusal meslek standardı taslağı görüşe açıldı.
Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için taslak metni okuyabilir, görüş ve önerilerinizi 15/07/2016 tarihine kadar ekte sunulan formu doldurarak byd@byegm.gov.tr adresine gönderebilirsiniz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com