Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Gazetecilerden Şanlıurfaya ikinci orman

Gazetecilerden Şanlıurfaya ikinci orman

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2010 Cuma 15:04
Gazetecilerden Şanlıurfaya ikinci orman

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün (BYEGM), Çevre ve Orman Bakanlığı ile
ortaklaşa başlattığı Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ormanı projesinin 8incisi, Şanlıurfada hayata geçirilecek.

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Çevre Orman Bakanlığı Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğünün Milli Ağaçlandırma seferberliğine destek olmak amacıyla ortaklaşa başlattığı Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ormanı projesinin il il tüm Türkiyeye yayıldığı bildirildi. Her basın kartı sahibinin dikili bir ağacı olacak sloganı ile desteklenen projeye BYEGM tarafından Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa için 500er fidan bağışı yapılacak.
 Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Türkiyede her basın kartı sahibinin dikili bir ağacı olacak sloganıyla başlatılan proje çerçevesinde, Şanlıurfada oluşturulacak orman için 28 Eylül Salı günü fidan dikim töreni düzenleneceğini bildirdi.
     Polat, Şanlıurfada projenin ortağı olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, şunları kaydetti:
    BYEGM ve Çevre Orman Bakanlığının Milli Ağaçlandırma Seferberliğine destek çerçevesinde başlatmış oldukları projenin Şanlıurfada ortağı olmak bizler için onur ve mutluluk kaynağıdır. Türkiyenin en az orman alanına sahip ilimizde, ağaçlandırma çalışmalarını özendirmek ve mevcut orman alanlarının muhafaza edilmesi çok önemli. Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak derneğimizin kuruluşuyla birlikte Şanlıurfadaki ağaçlandırma çalışmalarının içerisinde olduk. Şanlıurfa Basın Ormanını biz üç yıl önce kurduk. İl Müdürlüğümüzün tahsis ettiği 10 dönümlük bir alanda basın kuruluşlarımız, gazeteci arkadaşlarımız ve çeşitli kurumların da destek ve katılımlarıyla çalışmalarımız devam ediyor. Dikim mevsiminde yeni fidanlar dikiyor, bahar ve yaz aylarında ot temizliği, sulama gibi bakım çalışmaları yapıyoruz. Geçtiğimiz üç yıl içerisinde basın ormanımız adeta evimizin bahçesi gibi oldu.
 Diktiğimiz fidanları çocuklarımız gibi özlüyor seviyoruz. Yaz aylarında güneşte 50 dereceyi geçen sıcaklığa rağmen fidanlarımızın büyüdüğünü - geliştiğini görmek bizleri mutlu kılıyor. Genel Müdürlüğümüz ve Bakanlığımızın katkılarıyla Şanlıurfamıza kazandıracağımız 2. Basın Ormanı yaklaşık 50 dönümlük bir alanı kapsıyor. Burayı da inşallah en kısa süre içerisinde bir bahçe gibi düzenleyip halkımızın ve şehrimizin istifadesine sunmayı hedefliyoruz”

BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya, da gazetecilerin doğal kaynaklarının korunması, doğal yaşamın desteklenmesi ve tahrip edilen alanların onarılması konusunda duyarlılık gösterdiğini ve projeye büyük destek verdiklerini ifade etti. Karakaya, projeye destek veren tüm gazetecilere teşekkür etti.
81 ile 81 fidan bağışı yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınçın himayesinde gerçekleşen proje çerçevesinde Ankara, Çorum, Sivas, Yozgat ve Konyada gerçekleştirilen Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ormanı projesine Gaziantep, Hatay, İstanbul, Şanlıurfa, Kayseri de dahil edilerek 10 ile ulaşılacak. Basın mensupları, BYEGMnin banka hesabına fidan başına 10 TL yatırarak projeye dahil olabilecek. Projeye dahil olan basın mensuplarının isimleri BYEGMnin internet sitesinde ilan edilecek. Proje ile her basın mensubunun bir ağacı olması hedefleniyor.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BYEGM 30’NCU YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI DUYURUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com