Advert
Advert
Advert

Gazetecilerden Halk Eğitim Merkezine ziyaret

MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde görev yapan basın mensupları, ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürünü ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gazetecilerden Halk Eğitim Merkezine ziyaret
Gazetecilerden Halk Eğitim Merkezine ziyaret

Kızıltepe'de görev yapan gazeteciler, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir’i makamında ziyaret ederek, kurum çalışmaları ve kurslar hakkında bilgi aldılar.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslar ile birçok vatandaşın okuma yazma öğrendiğini, açtıkları mesleki kurslar sayesinde meslek edindiklerini belirten Mehmet Hadi Gökdemir, kursların yanı sıra MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerin Genel Müdürlüğü denemelerini öğrencilere ücretsiz olarak yaptıklarını söyledi.

Engelli vatandaşlara yönelik EKPSS kursu açtıklarını ve bu kursta 26 engelli öğrencinin kurs gördüğünü belirten Gökdemir, "Üniversiteye hazırlık (YGS) 1. Dönemde 950 öğrenci, 2. dönem de ise 484 öğrenciye kurs verilmekte ve bu öğrencilere denemeler yapılmakta. Önümüzdeki hafta YGS sınavına katılacak tüm öğrencilere başarılar dilerim.” dedi.

Gökdemir, "Bu eğitim-öğretim döneminde mesleki 265, sosyal-kültürel 91, okuma-yazma alanında 42 kurs olmak üzere toplamda 398 kurs açılmış ve 6 bin 574 kursiyer bu kurslardan faydalanmıştır.” diye belirtti.

Şu anda 121 mesleki, 40 sosyal kültürel ve 10 okuma yazma kursu olmak üzere 171 kursun açık olduğunu belirten Gökdemir, "Kursta 2 bin 148’i kız, 430’ı erkek olmak üzere 2 bin 578 kursiyer eğitim görüyor. Ayrıca 8 bin öğrenciye açık öğretim hizmeti veriliyor." dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!