Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gazetecilerden Halk Eğitim Merkezine ziyaret

Gazetecilerden Halk Eğitim Merkezine ziyaret

MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde görev yapan basın mensupları, ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürünü ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2016 Pazar 20:08
Gazetecilerden Halk Eğitim Merkezine ziyaret

Kızıltepe'de görev yapan gazeteciler, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir’i makamında ziyaret ederek, kurum çalışmaları ve kurslar hakkında bilgi aldılar.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslar ile birçok vatandaşın okuma yazma öğrendiğini, açtıkları mesleki kurslar sayesinde meslek edindiklerini belirten Mehmet Hadi Gökdemir, kursların yanı sıra MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerin Genel Müdürlüğü denemelerini öğrencilere ücretsiz olarak yaptıklarını söyledi.

Engelli vatandaşlara yönelik EKPSS kursu açtıklarını ve bu kursta 26 engelli öğrencinin kurs gördüğünü belirten Gökdemir, "Üniversiteye hazırlık (YGS) 1. Dönemde 950 öğrenci, 2. dönem de ise 484 öğrenciye kurs verilmekte ve bu öğrencilere denemeler yapılmakta. Önümüzdeki hafta YGS sınavına katılacak tüm öğrencilere başarılar dilerim.” dedi.

Gökdemir, "Bu eğitim-öğretim döneminde mesleki 265, sosyal-kültürel 91, okuma-yazma alanında 42 kurs olmak üzere toplamda 398 kurs açılmış ve 6 bin 574 kursiyer bu kurslardan faydalanmıştır.” diye belirtti.

Şu anda 121 mesleki, 40 sosyal kültürel ve 10 okuma yazma kursu olmak üzere 171 kursun açık olduğunu belirten Gökdemir, "Kursta 2 bin 148’i kız, 430’ı erkek olmak üzere 2 bin 578 kursiyer eğitim görüyor. Ayrıca 8 bin öğrenciye açık öğretim hizmeti veriliyor." dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com