Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Gazetecilerden Dermen Babaya ziyaret!

Gazetecilerden Dermen Babaya ziyaret!

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği 2. Başkanı Mehmet Talat Akay ile sekreteri Müslüm Abacıoğlu, Şanlıurfa’da ihtiyaç sahipleri ve son yıllarda da özellikle Suriyeliler için ilaç toplama kampanyası başlatan ve Türk Kızılayı ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle topladığı ilaçları tasnif edip ilgili yerlere ulaştıran Şanlıurfa’nın Derman babası Ecz.Neşet Uçkan’ın eczanesinde ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2015 Cuma 09:39
Gazetecilerden Dermen Babaya ziyaret!

Ziyarette konuşan Derman Baba Ecz. Neşet Uçkan, hastalar için kendisinin elinden gelen gayreti göstermeye devam edeceğini ancak şifayı Allah’tan beklediklerini söyledi.

Bıkmadan ilaç toplama çalışmalarını sürdürüyor
Her canlının sağlık sorunu olabileceğini belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği 2. Başkanı ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Talat Akay, “Şanlıurfa’mızda uzun yıllardır kendi imkanlarıyla ilaç toplama kampanyaları başlatmış ve sonuçlandırmış olan Ecz. Neşet Uçkan, bu gayretinden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakanlığı döneminde plaket verilerek ödüllendirilmiş, takdir edilmişti. O günden itibaren Şanlıurfa bölgesinde Dermen Baba olarak anılmaya başlanan Neşet ağabeyimiz, bıkmadan ilaç toplama çalışmalarını sürdürüyor. Kızılay olarak ta kendisine destek olunuyor. Ancak daha önce Şanlıurfa Belediyesi tarafından kendisinin ilaç toplama ve Dağıtım Merkezi olarak kullandığı bir yer, daha sonra elinden alındı. Dolayısıyla şimdilerde kendi Eczanesinde ve yakınında bulunan bir yerde ilaçları toplayıp Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlıyor. Derman Baba’nın tek talebi ilaçları herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir yerin temin edilmesidir” dedi.

Destek olan herkese teşekkür
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şanlıurfa’nın Derman babası Ecz.Neşet Uçkan da, Suriye’ye bile çeşitli yardım kuruluşları aracılığıyla çok kaç defa ilaç gönderdiğini belirterek, “Şu anda elimizde oldukça fazla parasal değeri olan serum ve çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Kamplarda zor şartlarda yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin bizlerin yardımlarına fazlasıyla ihtiyacı var.  Elimizdeki bu ilaçları da vermeye hazırız, yeter ki onlara bir faydamız olsun. Zaten Şanlıurfa genelinde hemen herkese ve Kızılay aracılığıyla ilçelere ve köylere bile ilaçları ulaştırıyoruz. Tek gayemiz Allah rızası için her canlıya yardımcı olmaktır. Bu konuda bize destek olan Kızılay’a, Belediyemize ve herkese teşekkür ediyoruz. Gayret bizden, şifa Allahu Teâlâ’dan” dedi.  

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ise; Dermen baba gibi hayırsever, gayretli ve bilgili insanlarımızın sayısının artması gerektiğini ve hemen herkesin de ellerinden geldiğince, imkanlarınca böyle insanlara destek olması gerektiğini söyledi.

Daha önce Ahmet Bahçivan İş Merkezinde Belediye tarafından tahsis edilen bir yerde faaliyet yürüten Derman Baba Ecz. Neşet Uçkan, buranın kapatılmasından sonra şimdi Yıldız Meydanındaki kendi işyerinde kişisel çabalarıyla ilaç toplamaya ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Derman Baba, ayrıca değerli ve sağlık açısından faydası olduğuna inanılan kıymetli taşlarla bileklik, anahtarlık, kolye gibi süs eşyaları da yaparak sevdiklerine hediye ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com