Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Gazeteciler Ormanlarını şenlendiriyor

Gazeteciler Ormanlarını şenlendiriyor

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2011 Pazar 17:19
Gazeteciler Ormanlarını şenlendiriyor

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkan ve bir gurup üyeleri, İl Çevre ve Orman Müdür Vekili Abdullah Erdinç ve personelleri ile birlikte Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği Ormanına yetişmiş çam fidanları diktiler. Daha önce de Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Daire Başkanı Bahattin Akyön ile gezi için ilimize gelen İzmir, Manisa ve Muğlalı gazeteciler tarafından da ağaç fidanları dikilmişti. Şanlıurfa Gazeteciler Birliği aldığı bir kararla ağaç diken yabancı gazeteciler ve üst düzey yetkililerin isimlerini diktikleri ağaçlara yazmayı kararlaştırdı.

     Havanın müsait olduğu hemen her hafta Gazeteciler Birliği üyesi gazeteciler birlikte geçtiğimiz ay oluşturulan Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği Ormanı ve birkaç yıl öncesinde oluşturulan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Ormanına giderek daha önce dikilmiş olan ağaç fidanlarının bakımı, sulanması ve çevre temizliği ile ilgilenerek ormanlarını şenlendirmeye devam ediyorlar. Bu hafta sonunda da Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, 2. Başkan Müslüm Abacıoğlu, Şahban Kılıç, Genel Sekreter Mehmet Talat Akay ve üyelerden Mustafa Arısüt, Tahir Coşandal, Ömer Aslan, Abdülkadir Karacabey, Seyfullah Polat, Karaköprü Belediye başkanı Av. Nihat Çiftçi ve ekibi, İl Çevre ve Orman Müdür Vekili Abdullah Erdinç ve personelleri ile birlikte Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği Ormanına yetişmiş çam fidanları diktiler.

     Daha sonra Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Ormanına geçen Birlik Başkan ve üyeleri ile Çevre Orman il Müdür Vekili Abdullah Erdinç ve ekibi, orada kurumuş olan ağaçların yerine yeni ağaç fidanları diktiler.

Şanlıurfa yeşile bürünecek

     Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Şanlıurfa’daki yeşil alan oranının yükseltebilmek için gazeteciler olarak ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini ve Çevre Orman Bölge ve İl Müdürlüğüne teşekkür ettiklerini belirtirlerken, Orman il Müdür Vekili Abdullah Erdinç ise, Ulusal Ağaçlandırma Seferberliği Eylem Planı Çerçevesinde Çevre ve Orman Bakanlığı ile T.C. Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalandığını hatırlatarak, “Bu protokol çerçevesinde ilimiz merkez Karaköprü Yeşil Kuşak Projesi içinde 43 bin 600 metrekarelik alan Hatıra Ağaçlandırılması amacıyla tahsis edilmiştir. Bu çerçevede bu güne kadar alanın yarısını ağaçlandırdık. Bu çalışmalarımız Ocak 2011 sonuna kadar devam edecektir. İl Çevre Orman Müdürlüğü olarak ilimizde bulunan basın – yayın mensuplarının bu tür fidan dikme çalışmalarını da destekliyoruz ve dolayısıyla hemen her zaman hava şartlarının müsait olduğu dönemlerde gerek daha önce oluşturdukları kendi ormanları ve gerekse son olarak oluşturulan Basın Yayın Ormanına ağaç dikmek için gayret gösteren ve zaman zaman bilerle birlikte çaba sarfeden Gazeteciler Birliği Başkan ve üyelerine teşekkür ediyoruz. Bu şekilde diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da desteğiyle ilimizdeki orman varlığını arttırmış olacağız. Böylelikle Şanlıurfa’mızı yeşile bürüyeceğiz inşaallah” dedi.

Orman açısından Türkiye’nin en geri iliyiz

     Çevre Orman il Müdür Vekili Abdullah Erdinç, Şanlıurfa’nın Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin 7. büyük ili olmamıza rağmen orman varlığının % 1,23 olarak Türkiye’nin en geri ili olduğunu ve 2008 – 2012 yılları arasında 5 yıl süre zarfında Şanlıurfa’da Bin 450 hektar alanın ağaçlandırılmasının istendiğini, kendilerinin ise 2008 – 2010 yılları arasında 3 yıl içinde 4 kat daha fazla ağaçlandırma yaparak 2 Bin 795 hektar araziyi ağaçlandırdıklarını söyledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com