Advert
Advert
Advert

Gazeteciler evlerine kavuşuyor

Ankara’dan gelen TOKİ Daire Başkanlarından Osman Direnç öncülüğündeki Uzman Heyet, Şanlıurfa’da görev yapan Basın mensupları için TOKİ tarafından Karaköprü ilçesinde yaptırılan ve inşaatı tamamlama aşamasına gelen 229 konutta incelemelerde bulundular.

Gazeteciler evlerine kavuşuyor
Gazeteciler evlerine kavuşuyor


TOKİ tarafından, 06 Mayıs 2013 günü ihalesi yapılan Şanlıurfa Basın Sitesinin, kararlaştırılan tarihte tamamlanacağı ve yapılacak kontrollerden sonra kesin kabulü ile birlikte, hak sahiplerine teslim edileceği belirtiliyor.
Hafta sonu; Diyarbakır ve Şanlıurfa genelinde TOKİ tarafından yapımı devam eden yatırımlarda incelemelerde bulunan TOKİ Daire Başkanlarından Osman Direnç, Başkan yardımcısı Murat Oskay, Uzman Murat Keleş, Şanlıurfa’ya gelerek Karaköprü’de basın mensupları için yaptırılan 229 konutta incelemelerde bulundular.
TOKİ heyetine; TOKİ Basın Sitesi Müteahhidi Şanver Kadıoğlu ve Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Ömer Ferhat Tavaş’ın yanı sıra Şanlıurfa Gazeteciler birliği Başkanı Veysel Polat ve 2. Başkan Mehmet Talat Akay’da eşlik ettiler.

Gecikme olmayabilir
Konutların tamamının içi ve dışında, bodrum katlarında, doğal gaz ve atık su borularında bile sıkı bir incelemelerde bulunan TOKİ heyeti, hava şartlarının çok soğuk geçmemesi halinde belirlenen bitim tarihi olan 2015 yılı 20 Şubat tarihine kadar işin bitirileceğine inandıklarını, aksi durumda yolların yapımı ile ilgili diğer müteahhitlere tanındığı gibi 1 ay gibi bir süre uzatma da verilebileceğini, ancak Şanlıurfa’nın mevsim şartları göz önünde bulundurulduğunda, böyle bir uzatmaya da gerek kalmayacağını sandıklarını belirttiler.
Yüklenici Firma (Müteahhid) yetkilisi Şanver Kadıoğlu ise, çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirterek, ellerinden geleni fazlasıyla yaptıklarını, hiçbir aksamaya meydan vermeden, işlerini bir an evvel bitirmeye ve yollarına devam etmeye kararlı olduklarını söyledi.

Emeği geçenlere candan teşekkür
Basın Sitesi inşaatı ile ilgili, TOKİ’nin üzerine düşeni yaptığını ve sürekli kontrol ettiklerini belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, “Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere, Şanlıurfa’da görev yapan basın mensuplarının şehrin en güzel ve en kıymetli yerinde ev sahibi olmalarına vesile olan TOKİ Başkan ve Çalışanlarına, zor günümüzde bizlerden desteğini esirgemeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Şanlıurfa Milletvekilimiz Faruk Çelik’e, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski Valimiz Celalettin Güvenç ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz Emin Önen’e arkadaşlarımız adına candan teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkesten de Allah razı olsun diyoruz. TOKİ heyetinin hafta sonu yaptıkları incelemelerinden ve sohbetlerinden anladığımız kadarıyla, uzun süreli herhangi bir aksama olmayacak inşaallah. İşin bitiminde TOKİ heyeti tekrar kontroller için gelecek ve varsa eksikliklerin giderilmesini sağladıktan sonra kesin kabul ile birlikte bizlere evlerimiz teslim edilecek. İnşaallah diğer illerde olduğu gibi bizlerde güzel bir törenle anahtarlarımızı Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Bakanımızın ve emeği geçen büyüklerimizin ellerinden alırız. Kısaca Allah’ın izniyle bahar mevsimi hepimiz evlerimizde taşınmış oluruz. Şimdiden hepimize hayırlı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret