Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Gazeteciler birliğinden saldırıya kınama‏

Gazeteciler birliğinden saldırıya kınama‏

Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinden Siverek'te gazetecilere saldırıya kınama geldi.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 21:52
Gazeteciler birliğinden saldırıya kınama‏

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği adına yazılı bir açıklama yapan Veysel Polat; "Siverek Devlet Hastanesi önünde trafik kazasında yaralanan Medeni İzol'un yakınları tarafından kamuoyunu bilgilendirmek için haber yapmak isteyen gazetecilere yapılan saldırıyı anlamsız buluyor ve şiddetle kınıyoruz.
Şanlıurfa’mızın Siverek ilçesinde görev yapan meslektaşlarımızın, meydana gelen bir trafik kazasını haber yapmak maksadıyla çekim yaparken saldırıya uğrayan meslektaşlarımız, Siverek Haber Editörü Abdullah Hakan Lale, İlke Haber Ajansı Muhabiri A. Deniz Uğurlu, İHA Siverek Muhabiri Bahattin Yolaçan, Kanal Urfa Muhabiri Lütfü Yalgı, TRT Muhabiri Ahmet Cemil Çiftel uğradıkları saldırı sonucu darp edildiği yetmezmiş gibi kamera ve fotoğraf makineleri de kırıldı.
Gazetecinin görevi kamuoyunu bilgilendirmek, yaşanan olumlu ya da olumsuz olayları topluma yansıtmaktır. Yalnızca kamuoyunu bilgilendirmek amacında olan gazetecilerin bu görevi tüm demokrasiye inanan ülkelerde anayasal güvence altındadır. Gazetecilere yönelik saldırılar, toplumun haber alma, bilgilenme hakkını engellemeye yönelik olduğu kadar, basın özgürlüğüne yönelik de bir saldırıdır.
Görevini ifa eden meslektaşlarımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve yetkilileri göreve davet ediyoruz." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com