Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Gazeteciler Birliğinden Anlamlı Ziyaretler

Gazeteciler Birliğinden Anlamlı Ziyaretler

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ve yönetim kurulu Üyelerden oluşan heyet Gazeteciler Günü münasebetiyle Şanlıurfa’nın duayen gaztecileri; Naci İpek, Mehmet Göncü ve Hulusi Öcal’ı evlerinde ziyaret ederek Gazeteciler Gününü kutladılar

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2015 Pazartesi 10:18
Gazeteciler Birliğinden Anlamlı Ziyaretler


Duayenleri unutmadık
Bu yıl 5.’si düzenlenen Şanlıurfa Gazeteciler Birliği ‘Gazetecilik Yarışması’nın başvuru süresini 15 Ocak olarak belirlediklerini belirten Başkan Veysel Polat, “Öncelikle diğer cemiyetlerin programlarıyla çatışmamak ve gerekse yarışmaya katılacak arkadaşlarımızın rahat hareket etmesi ve hazırlanması maksadıyla 2 yıldır Gazeteciler Günü programımızı 10 Ocak tarihi sonrasına sarkıtıyoruz. Ancak, 10 Ocak günü mesleğimizin duayenlerinden olan Gazeteci Yazarlar Naci İpek, Mehmet Göncü ve Hulusi Öcal ağabeylerimizi unutmadık, onları evlerinde ziyaret ederek gönüllerini aldık, hoş sohbetleriyle geçmişi andık, anılarını dinledik. Gazetecilik mesleğinin önemini, özelliklerini bir kere daha kendilerinin ağzından dinledik” dedi.

Bizleri unutmamanız ayrı bir güzellik
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren duayen gazeteci yazarlar Naci İpek, Mehmet Göncü ve Hulusi Öcal, “Başkan Veysel Polat ve arkadaşlarının bizleri ziyaretleri gerçekten bizleri sevindirmiş, onurlandırmıştır. Kendilerini evimizde ağırlamaktan ayrı bir haz duyduk. Bizleri unutmamanız ayrı bir güzelliktir. Allah kendilerinden razı olsun. Bizler kendilerini birer kardeşimiz kabul etmişiz. Dostluklar, kardeşlikler bakidir. Bu dünyada hoş bin seda bırakabilirsek ne mutlu bizlere” diyerek kendileri de bütün gazetecilerin Gazeteciler Gününü kutladıklarını belirttiler.

Geçmişi andık, anılarını dinledik
Gazeteci Yazar Naci İpek, geçmiş yıllardaki gazetecilerden ve gazetecilikten bahsederken, Hulusi Öcal da, geçmiş yıllardaki Urfa’dan, Urfa’nın nüfusundan ve insanlarından bahsetti. Mehmet Göncü ise, hayatından kesitler anlatarak, yazmakta olduğu birkaç köşe yazısından bahsederek okuduğu birkaç şiirle günümüzü şenlendirdi, bizleri geçmişe götürdüler.

Aynı gün, gazeteciler için yapımı son aşamaya gelmiş olan Karaköprü TOKİ Basın Sitemizi ve Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Ormanımızı ziyaret ettik.

5. Gazetecilik Yarışmamız devam ediyor
Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, “Bu yıl 5.’sini düzenleyeceğimiz Şanlıurfa Gazetecilik Yarışmasının başvuruları devam etmektedir. 2014 yılı içerisinde yayınlanmış eserlerin kabul edileceği yarışmamız Şanlıurfa’daki bütün gazeteci arkadaşlarımıza açıktır. 15 Ocak 2015 tarihine kadar tanınan başvuru süresi sonrasında, jürimizin belirleyeceği dereceye giren eserler kamuoyuna açıklanacaktır. Yarışmaya katılacak tüm gazeteci arkadaşlara başarılar dileriz” diyerek, ödül töreni tarihi ve yerinin ileriki günlerde belirleneceğini ve gazeteci bütün arkadaşların ve ailelerinin davetli olduğunu söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com