Advert
Advert
Advert

Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıllarda oluşturulan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile birlikte oluşturulan Basın Ormanı her geçen gün biraz daha büyüyen ve yeni ekilen fidanlarla şenleniyor.

Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor
Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor
Bakan Çelik’in isteği üzerine Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor.

4 günlük Şanlıurfa gezi-inceleme ve açılışlar, sorunların takibi ve vatandaşlarla birebir sohbet eden Sosyal Güvenlik bakanı Faruk Çelik, basınla yaptığı değerlendirme toplantısında, “Şanlıurfa’ya Orman Bölge müdürlüğü kuruldu, Müdür görevine başladı. 4 milyon fidan var, ağaçlandırma çalışmaları hızlandırılacak ve Şanlıurfa 5 yıl sonra yeşil şehir olacak. Gazetecilerin de bir ormanı olsun, kendinize yer beğenin” dedi.

2. ormanımız var, 3.’sü de olsun

Bakan Çelik’in sözleri üzerine kendilerinin ormanı olduğunu belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat; “Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak bizim ormanımız var. Geçmiş yıllarda oluşturmuştuk ve bakımını da kendimiz yapmaya gayret ediyoruz. Ayrıca BYEGM ile de bir orman daha oluşturduk ve bakımını yapıyoruz. Dün de sizlerle birlikte ormanımıza birkaç ağaç daha dikelim diye bekledik ancak gelemediniz. Yine yer gösterilmesi halinde 3. Ormanımızı da oluştururuz” deyince Bakan Faruk Çelik te, o sıralarda AK Parti il teşkilatında düzenlemiş oldukları toplantının uzun sürdüğünü belirterek, “Sizin yine de 3. ormanınız da olsun. Şimdiden yer beğenin” dedi.

3. ORMANI DA OLUŞTURABİLİRİZ

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat; Bakan Çelik’in isteğini yerine getireceklerini, yer gösterilmesi halinde 3. ormanlarını da oluşturabileceklerini ve diğerlerinde olduğu gibi bakımını ve sulamasını da yapabileceklerini, ancak korunması konusunda yetkililerin de bekçi koymalarını arzuladıklarını söylüyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!