Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor

Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıllarda oluşturulan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile birlikte oluşturulan Basın Ormanı her geçen gün biraz daha büyüyen ve yeni ekilen fidanlarla şenleniyor.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2011 Salı 22:36
Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor
Bakan Çelik’in isteği üzerine Gazeteciler Birliği 3. Ormanına hazırlanıyor.

4 günlük Şanlıurfa gezi-inceleme ve açılışlar, sorunların takibi ve vatandaşlarla birebir sohbet eden Sosyal Güvenlik bakanı Faruk Çelik, basınla yaptığı değerlendirme toplantısında, “Şanlıurfa’ya Orman Bölge müdürlüğü kuruldu, Müdür görevine başladı. 4 milyon fidan var, ağaçlandırma çalışmaları hızlandırılacak ve Şanlıurfa 5 yıl sonra yeşil şehir olacak. Gazetecilerin de bir ormanı olsun, kendinize yer beğenin” dedi.

2. ormanımız var, 3.’sü de olsun

Bakan Çelik’in sözleri üzerine kendilerinin ormanı olduğunu belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat; “Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak bizim ormanımız var. Geçmiş yıllarda oluşturmuştuk ve bakımını da kendimiz yapmaya gayret ediyoruz. Ayrıca BYEGM ile de bir orman daha oluşturduk ve bakımını yapıyoruz. Dün de sizlerle birlikte ormanımıza birkaç ağaç daha dikelim diye bekledik ancak gelemediniz. Yine yer gösterilmesi halinde 3. Ormanımızı da oluştururuz” deyince Bakan Faruk Çelik te, o sıralarda AK Parti il teşkilatında düzenlemiş oldukları toplantının uzun sürdüğünü belirterek, “Sizin yine de 3. ormanınız da olsun. Şimdiden yer beğenin” dedi.

3. ORMANI DA OLUŞTURABİLİRİZ

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat; Bakan Çelik’in isteğini yerine getireceklerini, yer gösterilmesi halinde 3. ormanlarını da oluşturabileceklerini ve diğerlerinde olduğu gibi bakımını ve sulamasını da yapabileceklerini, ancak korunması konusunda yetkililerin de bekçi koymalarını arzuladıklarını söylüyorlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com