Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Gazeteciler Adliyeye kartla girecekler

Gazeteciler Adliyeye kartla girecekler

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD), Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş'u makamında ziyaret etti. ŞUÇGAD yönetim kurulu gerçekleştirdiği ziyarette çalışan gazetecilerin sorunları hakkında Kuş'u bilgilendirdi. Sorunları dinleyen Kuş, zamanla sorunların çözüleceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 13:22
Gazeteciler Adliyeye kartla girecekler


Cumhuriyet Başsavcısı Kuş, gazetecilerin daha rahat bilgi edinebilmeleri için basın birimi kurduklarını bu sayede basın mensuplarının işlerini kolaylaştırmayı amaçladıklarını vurguladı. Çalışmalarının sadece basın birimiyle sınırlı kalmadığını söyleyen Başsavcı Kuş, birde gazetecilere müjde verdi.
BAŞSAVCI KUŞ, MÜJDEYİ (ŞUÇGAD)'A VERDİ
Çalışan gazetecilere (ŞUÇGAD) aracılığıyla müjde veren Başsavcı Kuş, basın mensuplarının adliyeye giriş çıkışlarını kolaylaştırmak doğru ve daha rahat çalışma ortamı sağlamak amacıyla kartlı giriş sistemi yapılacağını söyledi.
Gazetecilerin değerli olduğunu söyleyen Başsavcı Kuş, "Cumhuriyet Başsavcılığı olarak basın mensuplarına değer ve önem veriyoruz. İlk göreve başladığımızdan bu yana basın mensuplarının işlerini kolaylaştırmak amaçlı projelere imza attık öncelikle basın mensuplarının rahat bilgi almalarını sağlamak amaçlı basın birimini kurduk basın biriminde görevli arkadaşımız basın mensupların haber yapmak için gerekli bilgilerini onlar için araştıracak ve bilgilendirecek. Sadece bununla kısıtlı kalmak istemedik daha ilerde vermek istediğim bir müjde vardı ama bunu şimdi veriyorum artık basın mensupları için adliyeye giriş yeri olacak ve gerçekten çalışan gazetecilere giriş kartları temin edilecek bu sayede basın mensupları haberlerini daha kolay ve hızlı yapabilecek" dedi.
BASIN MENSUPLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR
Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak ise Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş'un gazetecilerin sorunlarıyla ilgilendikleri için teşekkür ederek basın mensuplarının sorunlarını çözmeleri yolunda destekçisi olacaklarını söyledi.
Gazetecilerin zor şartlarda mesleklerini icra ettiklerini vurgulayan Başkan Gülebak, "Meslektaşlarımız zor şartlarda mesleklerini icra etmeye çalışıyorlar. Gazeteciler görev başında iken bir çok engelle karşılaşabiliyor ve darp edilebiliyor. Biz dernek olarak birlik ve beraberlik içinde bu olumsuz olaylara fırsat vermemek için çalışıyoruz. Adliyemizde daha önce bir basın birimi yoktu arkadaşlarımız bir bilgiye ulaşabilmek için çok çaba harcıyor ve gününü burada öldürüyordu. Artık Basın birimi sayesinde gazeteciler daha hızlı çalışabiliyorlar arkadaşlarımızın sorunlarını dile getirdik Başsavcımızın sorunları çözme yolunda projelerinin olması bizleri sevindirdi üyelerim ve gazeteciler adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com