Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Gazelhanlar Gecesinde pir anıldı

Gazelhanlar Gecesinde pir anıldı

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Kazancı Bedih ve Ustaların anısına düzenlenen Gazelhanlar Gecesine katıldı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2014 Pazartesi 15:08
Gazelhanlar Gecesinde pir anıldı

Gurup Dergâh, Halil Sezgin ile Sıra Gecesi topluluğu ve Naci Oluk’un gazelleri ve ilahilerin okunmasıyla başlayan gecede merhum Kazancı Bedih ölüm yıldönümünde birkere daha anıldı.
Gazelhanlar Gecesine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili SeydiEyyüpoğlu, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Aydın ve Fevzi Yücetepe, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İsa Kızıldemir, AK PartiKaraköprü İlçe Başkanı Faruk Badıllı, çok sayıda sanatseverler ve sanatçı yakınları katıldı.
Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce, Belediye Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Gazelhanlar Anılıyor" programında Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli’nin hazırladığı slayıtta Kel Hamza (Hamza Şenses), Demir İzzet, Mahmut Güzelgöz (Tenekeci Mahmut), Şükrü Hafız, Mukim Tahir, Halil Hafız ve Bekçi Bakır gibi ünlü gazelhanların yanı sıra Kazancı Bedih'in hayatından kesitler aktarıldı.
Müzik sunumları arasında programa katılanlara seslenen Belediye Tiyatro Gurubu Sorumlusu eğitimci Kadir Kırıcı, Sıra Gecelerinin mutlaka gelecek nesillere çok iyi anlatılması gerektiğini söyledi.
Tasavvuf musikisinin dünü ve bugünü ile ilgili kısa bir açıklamanın ardından Gurup Dergah ilahiler okudu.
Programın sonunda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, Başkan Fakıbaba’nın troleybüslerle ilgili Dünya bankasının teknik gezisine katılmak üzere Singapur’a gittiğini ve selamlarını ilettiğini hatırlatarak, “Bu kadim kent gerçekten çok önemli. Gerek kültürel miras olarak, gerek kültürel değerlen olarak önemli bir mirasa sahibiz” dedi.
Daha sonra sahneye davet edilen AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç ise, herkesi selamlayarak başladığı sözlerine, güzel bir akşam yaşadıklarını belirterek,“Öncelikle bu şehre hizmet edenlere, bütün hizmetkârlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum, rahmetle olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşayanlara da tek tek, ayrı ayrı selam ve şükranlarımı sunuyorum. Şanlıurfa kadim bir şehir diyoruz, marka bir şehir diyoruz ve bu şehre hizmet ibadettir diyoruz. Bu şehrin insanlarına hizmet ibadet hükmündedir diyoruz. Allah’a şükür bu inançla yola çıktık. Şanlıurfalılar da her geçen gün bir vefa, kadirşinaslık sunuyorlar. Ben hepinize minnetlerimi, şükranlarımı sunuyorum, Allah razı olsun diyorum. Bu inanç ve azimle, inşaallah desteklerinizle bu Urfa’yı daha ileriye götürmek üzere bütün gücümüzle çalışacağımız sözünü veriyorum” diyerek herkesin duygulandığını ve ustalara rahmet dilediğini ve onların devamı olan gençlere de ayrı ayrı şükranlarını sunduğunu söyledi.
Programın sonunda sanatçılara plaket verildi ve topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vefalı Eğitim-Bir-Sen

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com