Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gazanfer Özcana bunu yapan sistem değişecek

Gazanfer Özcana bunu yapan sistem değişecek

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2010 Pazartesi 10:17
Gazanfer Özcana bunu yapan sistem değişecek

12 Eylülden sonra torunumun istikbalinden endişe duymayacağım, onun sorunsuz yaşayacağı bir döneme başlamak istiyorum. Ünlü müzisyen Garo Mafyan, 12 Eylülde oylanacak anayasa paketinden beklentisini bu sözlerle dile getiriyor.

Referandumun Türkiye için iyi günlerin başlangıç olması umudunu taşıdığını söyleyen Mafyan, dileğini şöyle seslendiriyor: Bu ülkeyi fanatik derecede seven bir insanım. Gidecek hiçbir yerim yok, hiçbir yere kaçmaya da niyetim yok. Öldüğümde de bu ülkede gömülmek istiyorum. Çünkü bu topraklara borcum var. Dileğim referandumdan çıkacak sonucun ülkenin hayrına olmasıdır.

Dedesi son saray doktorlarından biri olan Garo Mafyan, Türkiyeli bir Ermeni. Müziğin duayenlerinden biri aynı zamanda. Bugüne kadar Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Leman Sam, Ayşegül Aldinç, MFÖnün de aralarında bulunduğu onlarca sanatçının albümüne imza attı. Demokratik duruşuyla ön plana çıkan ünlü müzisyen ülkeyi ilgilendiren konulara duyarsız kalmıyor. 12 Eylülde referanduma sunulacak paketi de okumuş. Buradaki bazı önemli değişikliklere dikkat çeken Mafyan, vergi borcu olan işadamlarının yurtdışına çıkışına izin verilmesini önemli bir gelişme olarak görüyor. Ardından yüklü miktarda vergi borcu bırakarak hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu Gazanfer Özcanın dramını hatırlatarak, şunları söylüyor: Gazanfer Özcan bu ülkenin yetiştirdiği en önemli tiyatroculardan biri. Onu bu hale düşüren bu sistem ise kimse kusura bakmasın değişecek kardeşim.

Referandumu siyaset üstü bir durum olarak gören ünlü müzisyen, yaşanan tartışmaların nedenini ise demokrat olmayı becerememeye bağlıyor. Mafyan, Madem demokrasiye inanıyoruz. O zaman mesele CHP veya AK Parti meselesi değil. İktidar hangisi olursa olsun icraatlarından memnunsan oy verirsin, değilsen seçimde oy vermezsin. Biz bu terbiyeyi henüz öğrenemedik. yorumunu yapıyor.

ZAMAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com